Partnerzy serwisu:

Adamczyk: Inwestycje drogowe i kolejowe nadal będą realizowane

Elżbieta Pałys 01.04.2020

Adamczyk: Inwestycje drogowe i kolejowe nadal będą realizowane
fot. GDDKiA
– Chciałbym zapewnić, że program budowy dróg krajowych nie będzie zawieszony – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodaje, że nic nie zagraża także programowi inwestycji kolejowych. Będą także, tak jak planowano, realizowane zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Pandemia koronawirusa nie pozostaje bez wpływu na obszar infrastruktury, jednak nie przeszkodzi w kontynuowaniu wszystkich zaplanowanych prac w sektorze drogowym i kolejowym – mówił w środę rano minister infrastruktury, który gościł w Radiu Wet.

Jak przypomniał, to właśnie budownictwo jest motorem napędzającym gospodarkę. – Duża ilość budów to jest wyraz dynamicznego rozwoju gospodarczego. Pragniemy, by ta sytuacja trwała – mówił minister.

Zapewnił jednocześnie, że program budowy dróg krajowych będzie nadal kontynuowany. – On ma trwałe finansowanie, nic mu nie zagraża. Wszystkie inwestycje ujęte w programie będą realizowane – powiedział dodając, ze chce aby taka informacja dotarła do dużych firm budowlanych oraz podwykonawców pracujących przy realizacji zadań inwestycyjnych.

To samo dotyczy sektora kolejowego. – Zależy nam, by praca a budowach dróg i kolei trwała w sposób ciągły – mówił Andrzej Adamczyk. Zdaniem ministra obszar infrastruktury liniowej pozwala na pracę w sposób bezpieczny dla zdrowia pracowników na placu budowy. Operatorzy sprzętu w czasie pracy są wyizolowane w swoich kabinach, podobnie jak kierowcy samochodów dowożących materiały. Poza zapleczem socjalnym, pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki bez bezpośredniego kontaktu między sobą.

Minister poinformował także, że bez zmian przygotowywany jest program budowy stu obwodnic, ogłaszane są także kolejne przetargi. Niebawem ma ruszyć także kolejna edycja Funduszu Dróg Samorządowych. – Samorządy mogą liczyć na wsparcie z tego funduszu – potwierdził Andrzej Adamczyk.

– Dzisiaj budowy to 1,5 mln miejsc pracy i kolejne miejsca pracy w przedsiębiorstwach, które realizują różnorakie usługi wobec budownictwa, stąd determinacja, by budowy nie stanęły – mówił minister infrastruktury na antenie Radia Wnet. Powiedział, że nie bierze pod uwagę takiej możliwości, by budowy zostały zamknięte tak, jak ma to miejsce w niektórych krajach europejskich.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony