Partnerzy serwisu:

Adamczyk: Podwyższenie opłaty paliwowej to bardzo interesujący pomysł

Leonard Dolecki 20.05.2016

Adamczyk: Podwyższenie opłaty paliwowej to bardzo interesujący pomysł
fot. andrzejadamczyk.pl
– Podniesienie opłaty paliwowej to pomysł, który wykreowała grupa ekspercka, nie rządowa. – mówił w rozmowie z RMF FM Andrzej Adamczyk minister infrastruktury i budownictwa. Podkreśla równie, że to pomysł – jeden z wielu, w jaki rząd chce sfinansować realizację Programu Budowy Dróg Krajowych na alta 2014-2023.
– Premier odniosła się do samej kwestii podnoszenia podatków, że nie będzie podnoszenia w najbliższym czasie. Natomiast pomysł podniesienia opłaty paliwowej to pomysł, który wykreowała grupa ekspercka, nie rządowa. Poszukujemy źródeł finansowania budowy autostrad. Mój zastępca powiedział, że to pomysł – jeden z wielu – komentuje Adamczyk.

Zdaniem ministra jest to jednak bardzo ciekawy pomysł. – Usłyszałem ostatnio taki pomysł: może nawet dobrze, gdyby rząd podwyższył opłatę paliwową, ale niech wskaże konkretną inwestycję, konkretny odcinek autostrady, 100 czy 200 km, który będzie budowany za te 10 czy 20 gr podniesienia opłaty paliwowej. I nic więcej. To bardzo interesujący pomysł – dodał minister Adamczyk.

Zwiększenie wpływów ze sprzedaży paliwa to jeden ze sposobów, na sfinansowanie PBDK 2014-2023. – To jeden z wielu pomysłów na znalezienie dodatkowych źródeł finansowania, na rozwiązanie tego problemu kukułczego jaja, które podrzuciła nam PO i PSL Programem Budowy Dróg Krajowych, który został przyjęty we wrześniu ubiegłego roku. Rząd PO przygotował nam program budowy dróg, w którym inwestycje wycenione kosztują 198 mld zł, zaś plan finansowy i możliwości to 107 mld. Nie chcemy odcinać części tych inwestycji drogowych – mówi minister infrastruktury i budownictwa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Program budowy dróg 2014-2023
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony