Partnerzy serwisu:

Adamczyk: W realizacji mamy już inwestycje drogowe na 81 mld zł

Leonard Dolecki 15.11.2016

Adamczyk: W realizacji mamy już inwestycje drogowe na 81 mld zł
fot. GDDKiA
– Zostało nam 26 mld zł do spożytkowania na rzecz drogowego, spójnego systemu komunikacyjnego w Polsce – mówił podczas konferencji podsumowującej dotychczasową pracę rządu Beaty Szydło, minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk.
Według danych podanych przez szefa resortu – na dzień dzisiejszy mamy skierowane do realizacji inwestycje na 81 mld zł. Zakładają one budowę 286 km autostrad, dróg ekspresowych i krajowych. Oznacza to, że do spożytkowania na ten cel zostało ok. 26 mld zł.

– Drogowe korytarze transportowe pozwolą nam w reszcie odblokować Zespół Portów Szczecin i Świnoujście oraz porty trójmiejskie – komentował Andrzej Adamczyk. – Dodatkowo jednym z najważniejszych projektów jest Via Carpatia. Chcemy zrealizować ten projekt i prosimy aby nam w tym przede wszystkim nie przeszkadzano – apelował.

Minister wspominał także o działaniu na rzecz polskiej branży budowlanej, która, jego zdaniem, jest kołem zamachowym całej gospodarki naszego kraju. Przypomniał także o zmianach legislacyjnych wprowadzonych przez rząd w ciągu ostatnich 12 miesięcy. – Ważną sprawą, w budownictwie drogowym, którą się zajęliśmy, jest także dialog na linii zamawiający – producent – wykonawca. Poprzedni rząd jakieś 2-3 lata temu uciął rozmowy z wykonawcami. Teraz tą współpracę odbudowaliśmy na nowo i przynosi to dobre efekty – komentował Adamczyk.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony