Partner serwisu

Aldesa ma kontrakt za 135 mln zł

inf. pras. 22.06.2022

Aldesa ma kontrakt za 135 mln zł
fot. mat. pras.
Aldesa, poprzez swoją spółkę zależną Aldesa Polska Services, podpisała nowy kontrakt w sektorze oil&gas na ponad 135 mln zł. Klientem jest PERN – krajowy i regionalny lider logistyki surowcowo-paliwowej w Polsce.
Zakres projektu obejmuje budowę trzech stalowych zbiorników na olej – dwóch w Dębogórzu i jednego w Nowej Wsi. Czas realizacji szacowany jest na 64 tygodnie.

To nie pierwszy raz, kiedy PERN powierza Aldesie realizację projektu budowlanego. Rok temu firma zakończyła budowę dwóch zbiorników na produkty naftowe III klasy, każdy o pojemności 32 000 m3, wraz z infrastrukturą towarzyszącą w bazie w Dębogórzu k/Gdyni. Projekt został zrealizowany po rekordowo krótkim czasie budowy 52 tygodni dzięki zastosowanej innowacyjnej metodzie budowy.

Obecnie Aldesa kończy kolejną inwestycję dla PERN w województwie kujawsko-pomorskim, rozpoczętą w 2021 roku.

Aldesa, obecna w Polsce i regionie od 2007 roku, zdobyła jeden ze swoich największych kontraktów o wartości 314 mln zł (69,8 mln euro) na przebudowę 50-kilometrowego odcinka linii kolejowej Ełk – Korsze na początku tego roku. Realizuje także budowę i przebudowę tras tramwajowych w Bratysławie i Poznaniu oraz wdrożenie Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej dla PKP PLK na 133 stacjach i przystankach w całym kraju.

Firma jest również generalnym wykonawcą czterech odcinków dróg ekspresowych, w tym S19, S6 i S7 oraz generalnym wykonawcą projektów energetyki wiatrowej, systemów informatycznych (ITS) oraz systemów bezpieczeństwa. Jako firma globalna, Aldesa działa m.in. w Hiszpanii, Słowacji, Meksyku, Peru, Chile i Kolumbii.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony