Partnerzy serwisu:

Amazon kontynuuje inwestowanie w pojazdy autonomiczne

Magdalena Romanowska 26.06.2020

Amazon kontynuuje inwestowanie w pojazdy autonomiczne
fot. Amazon
Amerykańska spółka Amazon planuje przejęcie startupu Zoox, amerykańskiej firmy zajmującej się opracowywaniem technologii dla tzw. automatycznych taksówek. Informację podała agencja Reuters, nie powołując się na oficjalne źródło.
Według informacji podanej przez amerykańskie media, oficjalna informacja w tej sprawie ma pojawić się 26 czerwca. Jak podał Wall Street Journal, rozmowy dotyczące kupna za kwotę w wysokości miliona dolarów trwają od ubiegłego miesiąca.

Jednymi z inwestorów Zooksa są nowojorska firma Lux Capital, z DFJ i współzałożyciel Atlassian, Michael Cannon-Brooks.

Jeśli informacje się potwierdzą, będzie to kolejna inwestycja Amazona w technologię pojazdów autonomicznych. Spółka w ubiegłym roku zainwestowała 530 mln dolarów w Aurora Innovation Inc., czyli firmę zajmującą się badaniami nad pojazdami autonomicznymi.

Kwota zakupu za 1 mld dolarów byłaby zbliżona do największych przejęć w historii Amazona, takich jak zakup platformy Twitch, Ring and Zappos. Największym zakupem pozostaje jednak transakcja warta 13,7 mld dolarów, czyli zakup Whole Foods Market w 2008 roku.

Nie wiadomo dokładnie, w jakim celu system ten miałby służyć Amazonowi i czy będzie kontynuowane będą prace nad automatycznymi taksówkami.

PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony