Partner serwisu

AmberOne. „Noga z gazu” – rusza kampania na rzecz ekojazdy

Redakcja 13.08.2022

AmberOne. „Noga z gazu” – rusza kampania na rzecz ekojazdy
fot. Google Maps
Przejechanie 300-kilometrowego odcinka autostrady z prędkością 140 km/h, to w przypadku średniej wielkości samochodu osobowego aż 67 kg CO2. Aby zneutralizować taką emisję dwutlenku węgla potrzeba rocznej „pracy” 4 drzew – zwraca uwagę koncesjonariusz autostrady A1 i apeluje do kierowców o zmianę stylu jazdy.
Chodzi o prostą zmianę – zmniejszenie prędkości o 20 km/h czy nawet o 10 km/h. Taka różnica przekłada się na konkretne korzyści – ekonomiczne i finansowe – przekonuje koncesjonariusz.

– Naszym celem jest zmniejszenie śladu węglowego naszego autostradowego projektu. To nie tylko inwestycje w ekologiczne rozwiązania, jak oświetlenie LED czy realizowane z sukcesem kwietne łąki autostradowe, to także ekonomiczna i ekologiczna jazda nas wszystkich. Redukując prędkość do 120 km/h zmniejszamy emisję CO2 aż o 8%. Dodatkowo niższa prędkość pozwala podróżować bezpieczniej jednocześnie oszczędzając pieniądze. Zatem mimo niewiele dłuższego czasu spędzonego w drodze, w rzeczywistości wolniejsza jazda przyniesie wiele korzyści – mówi Torbjorn Nohrstedt, prezes Zarządu.

Koncesjonariusz przygotował w aplikacji AmberOne kalkulator emisji CO₂. Dzięki niemu można sprawdzić jak zastosowanie w praktyce hasła „noga z gazu” przekłada się na obniżenie wydatków na paliwo oraz zmniejszenie produkcji spalin.

– Podróże są nieodłącznym elementem codzienności, a autostrada najbezpieczniejszym miejscem do ich realizowania – jednak stan naszego klimatu jest naszą wspólną odpowiedzialnością, dlatego warto uczyć się i korzystać z każdego dostępnego sposobu zmniejszania emisji CO2 - czytamy w komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony