Partnerzy serwisu:

Andrzej Bittel: inwestycje publiczne niezwykle ważne dla przewozów intermodalnych

Michał Szymajda 29.09.2020

Andrzej Bittel: inwestycje publiczne niezwykle ważne dla przewozów intermodalnych
fot. pixabay.com
Podczas Pomorskiego Kongresu Transportu Intermodalnego Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury, zwrócił uwagę na rolę inwestycji publicznych w rozbudowie potencjału transportu intermodalnego w Polsce.
Minister Andrzej Bittel zwrócił uwagę na skalę inwestycji, głównie kolejowych, które dedykowane są wzrostowi dostępności do kilku morskich portów: Gdańska, Gdyni, Świnoujścia. Podkreślił, że dzięki pieniądzom rządowym i unijnym, możliwe będzie ożywienie intermodalu już w najbliższej przyszłości.

– Kompleksowa przebudowa kolejowego dojazdu do portów wpłynie znacząco na poprawę gospodarczych możliwości Pomorza. Inwestycje dotyczące linii kolejowych wzmocnią pozycję polskich portów i, jestem przekonany, wpłyną na odbudowę ich potencjału po pandemii – powiedział Andrzej Bittel.

Wiceminister podkreślił, że pomimo pewnych problemów, większość inwestycji zapisanych w Krajowym Programie Kolejowym, jest realizowana zgodnie z harmonogramem.

– Zaszło wiele skomplikowanych okoliczności, które trzeba brać pod uwagę. Jednak znakomita większość inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem. To pozwala nam sądzić, że transport kolejowy wygra konkurencję międzygałęziową. Warto mówić o tym, że Krajowy Program Kolejowy jest realizowany i będzie miał swoją kontynuację – zapewnił minister.

Zdaniem ministra wiosenny lock down oczywiście spowolnił rozwój i wpłynął na rynek przewozów towarowych.

– Odbudowywanie jego potencjału sprzed epidemii jeszcze chwile potrwa. Jednak mamy przygotowany cały pakiet inwestycji publicznych, opisanych w Krajowym Programie Kolejowym, które będą wspomagane z pieniędzy z kolejnej perspektywy unijnej. Również Krajowy Program Odbudowy pozwala nam spokojnie patrzeć w przyszłość – dodał wiceminister Bittel.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Intermodal
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony