Partnerzy serwisu:

AOW w ciągu A8 zyska ekrany akustyczne

Magdalena Romanowska 04.06.2020

AOW w ciągu A8 zyska ekrany akustyczne
fot. GDDKiA
Na autostradowej obwodnicy Wrocławia powstaną ekrany akustyczne. Dolnośląski oddział GDDKiA ogłosił przetarg na ich zaprojektowanie i budowę. Wcześniej na to zadanie został zatwierdzony program inwestycji. Powstaną zabezpieczenia przeciwhałasowe o dł. 750 m.
W maju wśród zatwierdzonych przez Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka programów inwestycji na zadania drogowe znalazła się budowa zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż AOW A8 dla posesji przy ul. Żernickiej 152 i 154 we Wrocławiu. Teraz ogłoszono przetarg na to zadanie.

Ogłoszony przetarg obejmuje zaprojektowanie i budowę zabezpieczeń przeciwhałasowych na wysokości ul. Żernickiej 152 i 154 we Wrocławiu. Łącznie wybudowanych zostanie ok. 750 m zabezpieczeń o wysokości 6 m. Ekrany ograniczą oddziaływanie akustyczne z autostrady A8.
Planowane lata realizacji inwestycji to lata 2020-2021.

Programy zostały również zatwierdzone dla budowa zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż AOW A8 dla posesji przy ul. Melioranckiej 52 we Wrocławiu. Mają tam powstać zabezpieczenia o długości 485 m i wysokości 7 m, w celu ograniczenia oddziaływania akustycznego autostrady A8 w rejonie posesji zlokalizowanych przy ul. Melioranckiej we Wrocławiu. Realizacja tego zadania ma być ukończona w 2020 r. Jak poinformowała GDDKiA, przetarg na budowę ekranów na wysokości ul. Melioranckiej zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony