Partner serwisu

AOW. W ten weekend będą spore utrudnienia dla kierowców

GR 15.07.2022

AOW. W ten weekend będą spore utrudnienia dla kierowców
fot. GDDKiA
Ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć w ten weekend kierowcy na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w ciągu A8. Wszystko przez wymianę drogowskazów oraz montaż tzw. pętli indukcyjnych.
Pięć zawieszonych nad jezdnią tablic z drogowskazami zostało uszkodzonych na skutek silnych wiatrów, dlatego w najbliższy weekend zostaną wymienione. – Wystąpią odcinkowe zwężenia jezdni: wyłączony będzie prawy i środkowy pas ruchu, wystąpią kilkunastominutowe wstrzymania ruchu – zapowiadają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Od dzisiaj (piątek, 15 lipca) od godz. 18 do jutra (sobota, 16 lipca) do godz. 5 wymienione zostaną dwie tablice na jezdni w kierunku Warszawy pomiędzy węzłami Wrocław Lotnisko a Wrocław Stadion. Od soboty od godz. 15 do niedzieli (17 lipca) do godz. 4 wymienione zostaną dwie tablice na nitce w stronę Kudowy Zdroju w okolicy węzła Wrocław Południe. Z kolei w niedzielę w godz. 10-20 planowana jest wymiana jednej tablicy na jezdni w kierunku Kudowy w obrębie węzła Wrocław Stadion. – Dodatkowo w sobotę i niedzielę pomiędzy węzłami Wrocław Południe a Wrocław Zachód będą montowane tzw. pętle indukcyjne – zapowiadają urzędnicy.

Przypomnijmy, że na AOW montowane były niedawno tzw. urządzenia ITS. Za pośrednictwem tablic oraz komunikatów głosowych nadawanych w paśmie CB radia, będą informować o warunkach na drodze. Kierowcy dostaną informacje o wypadkach i kolizjach, robotach drogowych, utrudnieniach, objazdach, czasach przejazdu czy też zajętości miejsc parkingowych na MOP-ach.

Nowy system zapewni całkowitą automatyzację procesu zarządzania ruchem. Będzie w stanie ostrzec przed sytuacjami wyjątkowymi, np. możliwością napotkania samochodu jadącego pod prąd. Urządzenia przekażą też kierowcom dane na temat pogody, stanu nawierzchni i widoczności na drodze. Inwestycja jest współfinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej w ramach instrumentu Łącząc Europę (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Dofinansowanie wynosi 85 procent.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony