Partnerzy serwisu:

Apel do kierowców: stosujmy korytarze życia

inf. pras. 21.06.2019

Apel do kierowców: stosujmy korytarze życia
fot. GDDKiA Gdańsk
Obwodnica Trójmiasta to jedna z najbardziej obciążonych dróg w kraju. W wakacje i tak duże natężenie ruchu jeszcze wzrasta. Na drodze bez pasa awaryjnego postoju w ubiegłym roku dochodziło średnio do 2,5 zdarzenia drogowego dziennie. Zarządca wspólnie z innymi służbami apelują o stosowanie – w sytuacjach awaryjnych – tzw. korytarzy życia.
Banery na obiektach mostowych nad drogami ekspresowymi zachęcają do stosowania korytarzy życia w przypadku wystąpienia zatorów drogowych na S6 Obwodnicy Trójmiasta i S7 Południowej Obwodnicy Gdańska.

Banery promujące akcję tworzenia korytarzy życia w przypadku wystąpienia zatorów drogowych można zobaczyć na drogach ekspresowych wokół Trójmiasta – na S6 Obwodnicy Trójmiasta i S7 Południowej Obwodnicy Gdańska. Idea ma na celu usprawnienie dojazdu służb na miejsce zdarzenia drogowego, aby udzielić pomocy poszkodowanym. Chodzi także o sprawne przybycie służb odpowiedzialnych za usunięcie uszkodzeń infrastruktury i udrożnienie drogi.

To inicjatywa GDDKiA Oddziału w Gdańsku w porozumieniu z Wojewódzkim Zespołem ds. Poprawy Bezpieczeństwa i Usprawnienia Ruchu na Obwodnicy Trójmiasta, działającym przy Wojewodzie Pomorskim. Do wspólnej akcji włączyły się Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Akcja z korytarzem życia stanowi jeden z elementów działań podejmowanych przez zarządcę na drodze S6 Obwodnicy Trójmiasta, która ze względu na natężenia ruchu jest jedną najbardziej obciążonych dróg w Polsce (o dwóch pasach ruchu, bez pasa awaryjnego postoju). Natężenia ruchu sięgają 80 tys. pojazdów na dobę, a w wakacje w dni przed weekendami przeszło 105 tys. pojazdów (wzmożony ruch tranzytowy i wakacyjny nakłada się na duży ruch aglomeracyjny).

Na tej drodze doszło w 2018 r. średnio do 2,5 zdarzenia drogowego dziennie (wg zweryfikowanych danych policyjnych). Jakikolwiek zdarzenie drogowe – kolizja, uszkodzony pojazd, powoduje bardzo duże perturbacje w przejeździe, a przy przedłużających się utrudnieniach zatory „rozlewają się” na pozostałe drogi Aglomeracji Trójmiejskiej.

Oprócz tego przy drodze ekspresowej w wybrane dni, kiedy spodziewane jest wzmożony ruch samochodowy, stają mobilne tablice zmiennej treści informujące o wzmożonym natężeniu ruchu i ew. utrudnieniach w przejeździe. Ponadto pojazdy patrolowe służb GDDKiA oraz utrzymaniowych zostały wyposażone w wodę do wykorzystania dla użytkowników drogi ekspresowej w razie wystąpienia przedłużających się zatorów w ruchu drogowym.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony