Partner serwisu

ArcelorMittal ograniczy produkcję. Stanie wielki piec w Dąbrowie Górniczej

ep. 08.09.2022

ArcelorMittal ograniczy produkcję. Stanie wielki piec w Dąbrowie Górniczej
fot. ArcelorMittal
Pod koniec września ArcelorMittal zatrzyma wielki piec w Dąbrowie Górniczej. Decyzję uzasadnia trudna sytuacją rynkową i wysokimi cenami energii.
Decyzja o ograniczeniu produkcji dotyczy pieca nr 3 w dąbrowskiej hucie.

– Sytuacja rynkowa w Europie uległa dalszemu osłabieniu w okresie letnim. Obserwujemy spadek popytu, a portfel zamówień jest poniżej poziomu pracy technologicznego minimum dwóch wielkich pieców – komentuje Frederik Van De Velde, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

Spółka wskazuje na kilka powodów tej decyzji. To m.in. spowolnienie aktywności gospodarczej w Europie, schodzenie ze stanów magazynowych przez klientów i rosnący import spoza Unii Europejskiej. Niebagatelną rolę odgrywa też wzrost cen gazu i energii.

Producent stali wskazuje także na nierówną konkurencję związaną z cenami uprawnień do emisji CO2. W tym roku osiągnęły one rekordowe wartości obciążając kosztami europejskich producentów, podczas gdy w ogóle nie dotyczą one producentów stali spoza Unii Europejskiej.

Jak podano w komunikacie, zatrzymanie jednego wielkiego pieca z dwóch posiadanych przez Arcelor Mittal będzie oznaczać spowolnienie produkcji w części przetwórczej, w związku ze zmieniającym się portfelem zamówień na różne produkty.

Huta w Dąbrowie Górniczej to jeden z niewielu zakładów na świecie produkujący szynę o długości 120 metrów.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony