Partnerzy serwisu:

ARP inwestorem Trakcji PRKiI? Jest komunikat o warunkowym uczestnictwie

Magdalena Romanowska 01.10.2019

ARP inwestorem Trakcji PRKiI? Jest komunikat o warunkowym uczestnictwie
fot. Grupa Trakcja
Trakcja PRKiI poszukuje nowego inwestora, który byłby zainteresowany udziałem w podwyższeniu kapitału zakładowego. Spółka poinformowała 27 września o prowadzonych od połowy marca negocjacjach z Agencją Rozwoju Przemysłu.
W raporcie bieżącym z 27 września 2019 roku Trakcja PRKiI poinformowała o otrzymaniu od ARP pisma, zgodnie z którym ARP potwierdziła, że w przypadku spełnienia przez spółkę określonych warunków, będzie gotowa uczestniczyć w procesie dokapitalizowania spółki.

Warunkami spełnionymi przez PRKiI mają być między innymi: zawarcie przez spółkę dokumentacji regulującej warunki refinansowania zadłużenia spółki z instytucjami finansowymi, a także podjęcie przez walne zgromadzenie spółki uchwał o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki i zmiana statutu spółki według wyznaczników ARP.

Jak głosi oficjalny komunikat, „ARP będzie gotowa uczestniczyć w procesie dokapitalizowania spółki poprzez objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki, na warunkach wynikających z uchwał oraz dokumentów subskrypcyjnych uzgodnionych pomiędzy ARP i spółką, o ile cena emisyjna akcji serii B oraz akcji serii C określona przez zarząd spółki nie będzie wyższa niż 1,7 zł”.

Grupa Trakcja podkreśla, że porozumienie nie ma charakteru wiążącego i zostało zawarte wyłącznie w celu potwierdzenia intencji stron co do jego przedmiotu. Jak wynika z raportu, otrzymane 27 września pismo jest wynikiem rozmów trwających od połowy marca. Zarząd Trakcji PKRiI nie ujawniał do tej pory poufnych informacji o toczących się dyskusjach w trosce o zapobiegnięcie naruszeniom prawnym i utrzymanie trwających negocjacji.

Przypominamy, że w pierwszym półroczu 2019 r. przychody Grupy Trakcja wyniosły 655,4 mln zł i były o ponad 13% wyższe niż w tym samym okresie 2018 r. W ciągu tego okresu spółka odnotowała ujemną rentowność na poziomie ok. 5,4%.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony