Partner serwisu

Artur Pielech dołączył do zarządu Budimex SA

Elżbieta Pałys 23.09.2021

Artur Pielech dołączył do zarządu Budimex SA
fot. FBSerwis
Rada Nadzorcza Budimex SA powołała nowego członka Zarządu Budimex SA. Został nim Artur Pielech, prezes należącej do Budimeksu spółki FBSerwis. Nowy członek zarządu będzie łączył obie funkcje.
Artur Pielech jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Gdańskiej na kierunku zarządzanie procesami produkcyjnymi. Prace zawodową rozpoczął w 1996 w konsultingu. Dotychczas pracował m.in. w zespole Roland Berger Strategy Consultants, CTL Logistics, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora ds. sprzedaży i rozwoju oraz w Rucha SA, gdzie był dyrektorem wykonawczym.

Od listopada 2012 roku był wiceprezesem zarządu, a od lipca 2014 roku prezes zarządu i dyrektorem generalnym FBSerwis – – spółki działającej w obszarze gospodarki odpadami, utrzymania infrastruktury, Total Facility Management i efektywności energetycznej.

Od lipca 2019 roku jedynym właścicielem FBSerwis jest Budimex.

Spółka, którą kieruje nowy członek zarządu Budimex notuje dobre wyniki. Za pierwsze półrocze tego roku spółka zanotowała 359 mln zł przychodów, co oznacza blisko 30-proc. wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Zysk brutto za pierwsze sześć miesięcy roku wyniósł 53 mln zł w porównaniu do 35 mln zł w okresie porównawczym.

Jedna z wiodących spółek w Grupie Budimex stawia sobie za cel osiągnięcie do 2025 roku przychodów w kwocie 1 mld zł rocznie. FBSerwis planuje także akwizycje na rynku zagospodarowania odpadów.

Obecnie zarząd Budimeksu liczy 4 osoby. Na czele stoi prezes Artur Popko, a pozostali członkowie to: Cezary Mączka, Jacek Daniewski, Marcin Węgłowski oraz nowo powołany Artur Pielech.

Jednocześnie w skład Rady Nadzorczej Budimex wszedł Mario Mostoles Nieto. Zastąpił on Javiera Galindo Hernandeza, który zrezygnował z zasiadania w tym gremium. Nowy członek rady nadzorczej od 2001 rok jest związany z Grupą Ferrovial.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony