Partnerzy serwisu:

Artur Popko będzie nowym prezesem Budimeksu

Red./inf. pras. 22.04.2021

Artur Popko będzie nowym prezesem Budimeksu
fot. Budimex
Artur Popko – obecny wiceprezes Budimeksu - został powołany przez Radę Nadzorczą na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Budimex – poinformowała spółka w komunikacie. Nowy prezes obejmie nową rolę 20 maja 2021 roku.
To następstwo rezygnacji z pełnionej funkcji złożonej przez obecnego prezesa Zarządu – Dariusz Blochera.

– Zmiana personalna spowodowana moją rezygnacją z dotychczasowego stanowiska przebiegła bardzo sprawnie. Artur Popko świetnie zna przedsiębiorstwo, posiada wiedzę, kompetencje i doświadczenie budowane przez lata pracy w branży i Budimeksie. Współpracujemy ze sobą bezpośrednio od co najmniej 11 lat – mówi Dariusz Blocher, obecny prezes zarządu i dyrektor generalny Budimex SA. – W tym czasie wraz z podległym zespołem zbudował rolę lidera w branży budownictwa infrastrukturalnego i kolejowego. W ostatnim czasie przejął również odpowiedzialność za budownictwo ogólne i energetyczne a także zasiadł w Radzie Nadzorczej spółki FBSerwis i Mostostal Kraków. Powołanie Artura Popko to część całościowego programu sukcesji w firmie obejmującego wszystkie stanowiska menedżerskie – dodaje Dariusz Blocher. 

Obecnie Budimex jest liderem w branży drogowej i pozostaje w pierwszej dwójce największych wykonawców modernizacji linii kolejowych w Polsce.

– Dziękuję Dariuszowi Blocherowi za wieloletnią współpracę i wsparcie oraz Radzie Nadzorczej i całemu Zarządowi Budimex za powierzone mi zaufanie. Grupa Budimex jest w stabilnej sytuacji ekonomicznej i rynkowej. Priorytety, wartości i plany biznesowe firmy wyznaczone w ostatnich latach i miesiącach nie ulegają zmianie. Tak jak dotychczas, pozostaniemy firmą transparentną i dotrzymującą obietnic. Naszym priorytetem pozostanie bezpieczeństwo, dbanie o dobro pracowników i społeczności lokalnych, w których funkcjonujemy – mówi Artur Popko – nowy prezes Zarządu Budimeksu.

Artur Popko jest związany z Grupą Budimex (Budimex Dromex) od 2004 roku. Początkowo pełnił funkcję kierownika budowy, a następnie dyrektora kontraktu. W roku 2009 awansował na stanowisko dyrektora rejonu a następnie dyrektora oddziału. Od roku 2011 zarządzał obszarem budownictwa infrastrukturalnego Budimeksu SA. W 2019 r został powołany do roli wiceprezesa obejmując odpowiedzialność za cały obszar operacyjny Budimeksu SA.

Nowy prezes Budimeksu jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej o specjalności budownictwo komunikacyjne.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony