Partner serwisu

Atrakcyjna oferta mieszkań do wynajęcia w Warszawie

art. sponsorowany 26.01.2023

arrow
arrow
Atrakcyjna oferta mieszkań do wynajęcia w Warszawie
Warszawa materiał partnera
Atrakcyjna oferta mieszkań do wynajęcia w Warszawie
Atrakcyjna oferta mieszkań do wynajęcia w Warszawie
Są miejsca, które pogarszająca się sytuacja gospodarcza dotyka w mniejszym stopniu niż inne miasta. Jednym z nich jest Warszawa, która ma jeden z najlepiej rozwiniętych rynków pracy w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak wygląda aktualna sytuacja na warszawskim rynku nieruchomości? Czy oferta mieszkań na wynajem odpowiada wszelkim potrzebom mieszkańców?
Inflacja wpływa na oczekiwania

Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy nie omija nawet miast, które do tej pory dzielnie znosiły ekonomiczne kaprysy i dynamicznie się rozwijały. Tym razem inflacja pozostawiła trwały ślad na stołecznym rynku nieruchomości. Okazuje się, że mieszkania do wynajęcia w Warszawie podrożały nawet o 20% w stosunku do cen oferowanych w ostatnich 12 miesiącach. Obserwowane wzrosty są proporcjonalne do podwyżek cen dóbr gospodarczych, ale i wzrostu pensji. Powyższe czynniki nieznacznie wpłynęły zatem na załamanie rynku nieruchomości na wynajem.

Warszawa zarabia na wynajmie

Spośród warszawskich lokatorów najczęściej wymienia się studentów, którzy napływają do stolicy każdego roku w imponującej liczbie. To oni napędzają gospodarkę, szukając mieszkania do wynajęcia w Warszawie w miejscach blisko uczelni. Jako że szkół wyższych w stolicy nie brakuje, właściciele mieszkań nie mają problemu ze znalezieniem chętnych na wynajem nieruchomości.
Studenci poszukują lokali usytuowanych niedaleko swoich uczelni. Jednym z najważniejszych kryteriów jest obszar dobrze skomunikowany z placówką i kluczowymi częściami miasta. Studenci upodobali sobie zatem takie dzielnice jak Bielany, Mokotów, Ursynów czy Ochota. Można stąd liczyć na dobry dojazd do centrum i sprawny transport do najważniejszych uczelni.

Lokata kapitału w nieruchomości – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w mieszkanie, które będzie udostępnione na wynajem. Taka forma lokaty kapitału jest bardzo popularna, jednak w aktualnej sytuacji gospodarczej i przy rosnących stopach procentowych uzyskanie dofinansowania na zakup mieszkania jest mocno utrudnione. Jeśli natomiast ktoś dysponuje finansami i chce ulokować je w nieruchomościach, przy aktualnych cenach wynajmu zakup będzie opłacalny.
Zakup mieszkania do wynajęcia w Warszawie to długoterminowa inwestycja, która będzie zwracać się latami. Podstawą utrzymania płynności finansowej z tytułu najmu jest znalezienie osób chętnych na wynajęcie mieszkania na dłuższy czas. W mieście, które tętni życiem przez cały rok, na pewno nie będzie z tym problemu.

Atrakcyjna stolica

Warszawa jest miastem, które każdego roku odwiedza tysiące osób z wielu krajów świata. Atrakcji tu nie brakuje, podobnie jak wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, które przyciągają do miasta setki miłośników dobrej muzyki, filmu czy sztuki. Otwarty i nienasycony rynek pracy to kolejny powód, dla którego mnóstwo osób decyduje się na przeprowadzkę do stolicy. To wszystko sprawia, że zapotrzebowanie na mieszkania do wynajęcia w Warszawie wciąż pozostaje bardzo wysokie i nic nie wskazuje na to, by stan ten miał się zmienić w najbliższej przyszłości.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony