Partner serwisu

Autostrada bez opłat tylko dla pojazdów z pomocą humanitarną dla Ukrainy

ep. 31.05.2022

Autostrada bez opłat tylko dla pojazdów z pomocą humanitarną dla Ukrainy
fot. Google Maps
Od 1 czerwca zmienią się zasady zwolnienia z opłat autostradowych w związku z wojną na Ukrainie. Do bezpłatnych przejazdów będą uprawnione tylko pojazdy związane ze świadczeniem pomocy dla wschodnich sąsiadów.
Od 1 marca pojazdy zarejestrowane w Ukrainie były zwolnione z wnoszenia opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrad w Polsce. Ulga była związana oczywiście z wojną w Ukrainie i dużym napływem uchodźców. Wraz z początkiem czerwca opłaty dla pojazdów osobowych z ukraińskimi tablicami rejestracyjnymi zostaną przywrócone. Dotyczy to wszystkich odcinków płatnych - zarówno koncesyjnych, jak i państwowych.

Bez konieczności wnoszenia opłaty nadal będą mogły korzystać z autostrad pojazdy związane z niesieniem pomocy humanitarnej dla mieszkańców Ukrainy. Tego typu przejazdy będą musiały – tak jak dotychczas – być wcześniej zgłoszone operatorowi autostrady.

Jak podała Autostrada Wielkopolska, tylko na odcinku A2 Nowy Tomyśl – Konin ze zwolnień na dotychczasowych zasadach skorzystało ok. 75 tys. samochodów zarejestrowanych w Ukrainie i ok. 4 tys. pojazdów, które wiozły pomoc humanitarną za wschodnia granicę. W przypadku Autostrady Wielkopolskiej wartość tych przejazdów to kwota ponad 2,5 mln złotych. – To realna pomoc skierowana wprost do uchodźców wojennych oraz ludności pozostającej na Ukrainie – zauważył koncesjonariusz.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony