Partner serwisu

Babimost mógłby wesprzeć lotnisko w Berlinie?

Elżbieta Pałys 18.03.2016

Babimost mógłby wesprzeć lotnisko w Berlinie?
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to lotnisko w pełni funkcjonalne, z dobrą drogą startową – powiedział o Porcie Lotniczym Zielona Góra/Babimost przedstawiciel lotniska w Berlinie.
Podzielonogórskie lotnisko odwiedził w piątek Rainer Bretschneider, sekretarz stanu landu Brandenburgia, a zarazem wiceprzewodniczący rady nadzorczej Lotniska Berlin Brandenburg. Niemiecka delegacja zwiedzała lotnisko zapoznając się ze zrealizowanymi inwestycjami. Była zainteresowana m.in. wytrzymałością drogi startowej i wielkością samolotów, które mogą lądować na lotnisku w Babimoście.

Przedstawiciel władz Brandenburgii powiedział, że w roku 2015 podczas finału Ligi Mistrzów w Berlinie wystąpił problem z pomieszczeniem wielu lotów czarterowych z Włoch i Hiszpanii. – Nie braliśmy pod uwagę skierowania części czarterów do Babimostu, bo nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jest to w pełni funkcjonalne, z dobrą drogą startową, lotnisko. Teraz już wiemy – stwierdził.

Lotnisko w Babimoście może przyjmować najcięższe samoloty transportowe, czego przykładem było lądowanie C5 Galaxy, C17 Glob Master czy szerokokadłubowych Boeing 767 i McDonnell Douglas DC-10.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony