Partnerzy serwisu:

Balice z dwoma nowymi połączeniami zainaugurowanymi w tym tygodniu

Justyna Urbaniak 21.06.2016

Balice z dwoma nowymi połączeniami zainaugurowanymi w tym tygodniu
fot. Altoshipper, commons.wikimedia.org, CCUA
Dziś, 21 czerwca, nowy przewoźnik zainaugurował połączenia z krakowskiego lotniska. Linia Aegean, największy grecki przewoźnik lotniczy, zaoferował stąd połączenia do Aten. Dzień wcześniej uruchomiono też trasę z Krakowa do Madytu.
- Aegean Airlines to drugi nowy przewoźnik w tym tygodniu, który rozpoczął rejsy z Kraków Airport. – powiedział p.o. prezesa zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek. – Po czteroletniej przerwie Ateny ponownie zagościły w siatce połączeń krakowskiego lotniska. Jesteśmy przekonani o potencjale połączenia zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących w celach biznesowych - dodał Radosław Włoszek.

Połączenia będą realizowane od 21 czerwca do 27 września.

Poza połączeniem z Atenami, w tym tygodniu z Krakowa wystartowały również samoloty Iberia Express do Madrytu. Iberia dołączyła tym samym do grona czterech nowych przewoźników rozpoczynających w tym roku operowanie z krakowskiego portu. Rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w soboty. Trasę obsługują samoloty Airbus A320/A321.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W sezonie letnim 2016 krakowskie lotnisko oferuje 70 połączeń regularnych do 62 portów w 18 krajach i współpracuje z 21 przewoźnikami, zrzeszonymi w 3 największych sojuszach lotniczych na świecie. Do końca roku planowane jest obsłużenie ok. 4,7 mln pasażerów. Kraków Airport posiada zdywersyfikowaną siatkę połączeń lotniczych, dzięki czemu pasażerowie mogą korzystać z bogatej oferty przewozowej zarówno przewoźników tradycyjnych, jak i niskokosztowych. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym do największych portów hubowych w Europie, pasażerowie mogą dolecieć do każdego, najbardziej odległego miejsca na świecie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony