Partnerzy serwisu:

Bateriomaty rewolucją w elektromobilności?

Redakcja 14.09.2019

Bateriomaty rewolucją w elektromobilności?
fot. Pixabay
Już w przyszłym roku w 100 lokalizacjach pojawią się stacje z akumulatorami, dzięki którym będzie można wymienić baterię do pojazdów elektrycznych. Bateriomaty będą działały na zasadzie paczkomatów i znacznie ułatwią użytkownikom e-pojazdów poruszanie się po drogach.
Jak podaje Rzeczpospolita, polski start-up Hop.City, zajmujący się do tej pory wypożyczaniem skuterów, wprowadza w życie nowy projekt. W nadchodzącym roku powstanie sieć stacji z wymiennymi bateriami zasilającymi pojazdy elektryczne. Będzie ono jednocześnie punktem ładowania, ale także schowkiem do przechowywania wymiennych baterii, które będzie można wymienić na te zużyte.

Pierwszymi miastami, które mogą spodziewać się nowej infrastruktury są Wrocław, Trójmiasto i Warszawa. Będą one prekursorami takiego rozwiązania nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Obecnie podobne rozwiązania są obecne jedynie na terenie Azji. Działają w Indiach i na Tajwanie, a obecnie jeden z producentów planuje uruchomienie sieci takich punktów w Chinach.

Polski producent nie zatem żadnej konkurencji w tej dziedzinie na rodzimym gruncie. Docelowo ma ono ograniczyć nie tylko czas, ale i koszty użytkowania elektrycznych skuterów. Bateriomaty mają być czynne całą dobę, przez siedem dni w tygodniu, a sam proces wymiany akumulatora ma zajmować kilkanaście sekund.

− Na początek automaty będą obsługiwały wybrane typy baterii i będą głównie przeznaczone dla floty naszej i naszych partnerów. W I kwartale 2020 r. zamierzamy otworzyć już sieć dla wszystkich – operatorów skuterów i hulajnóg oraz użytkowników indywidualnych – mówi Rzeczpospolitej Łukasz Banach, prezes Hop.City.
Za ładowanie hulajnogi użytkownik zapłaci maksymalnie złotówkę, a za ładowanie skutera około 3 złotych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony