Partner serwisu

Będą badać pęknięcia na wiadukcie A1. Jeździmy inaczej [Aktualizacja]

Redakcja 12.11.2019

Będą badać pęknięcia na wiadukcie A1. Jeździmy inaczej [Aktualizacja]
fot. GDDKiA
Ruch na węźle Łódź Północ autostrady A1 odbywa się według tymczasowej organizacji ruchu. Trzeba omijać wiadukt, na którym stwierdzono pęknięcia. Na razie nie wiadomo co jest przyczyną uszkodzeń. Wykażą to specjalistyczne badania.
Mowa o obiekcie na węźle Łódź Północ autostrady A1 w kierunku Katowic. Na jednym z wiaduktów stwierdzono pęknięcia. Z tego powodu obiekt został wyłączony z ruchu. GDDKiA wprowadziła tymczasową organizację ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują podróżujących autostradą A1 zarówno na północ, jak i na południe Polski.

Wiadukt został wyłączony z ruchu w nocy z soboty na niedzielę. We wtorek od godziny 12 wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu.   

Jak podał zarządca, zapadła decyzja o wykorzystaniu trzeciego wiaduktu. To pozwoli, by ruch w obu kierunkach odbywał się oddzielnymi obiektami.

Nowa organizacja ruchu likwiduje obecne przewiązki i ruch w obu kierunkach po wschodniej nitce autostrady A1 w obrębie węzła. Kierowcy jadący z północy na południe skorzystają z łącznicy zjazdowej na Warszawę, a tuż za wiaduktem węzła wrócą poprzez tymczasową przewiązkę na jezdnię główną w kierunku Katowic.

Jednocześnie, by do minimum ograniczyć utrudnienia w ruchu, podjęto decyzję o wykonaniu tymczasowej przewiązki pomiędzy łącznicą zjazdową w kierunku Warszawy, a jezdnią główną autostrady w kierunku Katowic. W ciągu weekendu wykonano stosowne prace w pasie zieleni i teraz ruch na węźle z północy na południe poprowadzony zostanie dwupasową łącznicą zjazdową na Warszawę.

Kierowcy zmierzający na południe korzystać będą z lewego pasa ruchu, by tuż za wiaduktem poprzez nową przewiązkę wrócić na jezdnię główną w kierunku Katowic. Prawy pas przeznaczony będzie dla pojazdów zmierzających w kierunku Warszawy. Wprowadzenie tych zmian przywróci normalną organizację ruchu na jezdni w kierunku Gdańska.

Wyłączenie z ruchu pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania, które określą rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony