Partner serwisu

Będą burzyć wiadukty na DK-1 Radomsko-Kamieńsk. Droga będzie zamknięta

ep. 05.03.2020

Będą burzyć wiadukty na DK-1 Radomsko-Kamieńsk. Droga będzie zamknięta
fot. GDDKiA
W najbliższy weekend nie przejedziemy drogą krajową nr 1 między Radomskim i Kamieńskiem w województwie łódzkim. Odcinek drogi o długości 17 km będzie zamknięty. W tym czasie drogowcy zburzą dwa wiadukty nad budowaną trasą.
Jak poinformowała GDDKiA, prace rozpoczną się w piątek 6 marca o godzinie 21.00, a zakończą w poniedziałek 9 marca o godzinie 6.00.

W związku z tą sytuacją przygotowane zostały objazdy. Wyznaczono je następująco: dla jadących w kierunku południowym w Kamieńsku z DK-1 trzeba będzie zjechać na DW-484 i dojechać do DK-91. Dalej DK-91 trasa poprowadzi do Radomska skąd obwodnicą można dojechać do ul. Unii Europejskiej i dalej ul. Łódzką do DK-42, którą będzie można dojechać do DK-1. Analogicznie pojadą podróżujący od strony Katowic w kierunku Łodzi.Wyświetl większą mapę

Wyburzane wiadukty zlokalizowane są w ciągu dróg powiatowych: Kamieńsk – Pytowice i Dobryszyce –Blok Dobryszycki. Do czasu wybudowania nowych obiektów z objazdów muszą korzystać okoliczni mieszkańcy (chodzi o przejazd z jednej strony budowanej autostrady na drugą). Dla nich utrudnienia powinny zakończyć się przed końcem roku – wówczas powinny być gotowe nowe wiadukty.

Fragment, na którym będą prowadzone prace wyburzeniowe to tzw. odcinek C budowanej autostrady między Tuszynem i granicą województwa łódzkiego i śląskiego. Liczy 16,7 km. Jego wykonawcą jest konsorcjum Strabag i Budimex. Kontrakt jest wart ponad 573 mln zł. Nowa autostrada jest budowana pod ruchem.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony