Partnerzy serwisu:

Będą inwestycje na A6 przy zachodniej granicy

inf. pras. 25.08.2020

Będą inwestycje na A6 przy zachodniej granicy
fot. Google Maps
Na zachód od istniejącego MOP Kołbaskowo przy granicy polsko-niemieckiej będzie wybudowany nowy wiadukt wraz z drogami dojazdowymi i placami do zawracania. Jest decyzja o finansowaniu tego zadania. Minister Infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji.
Mowa o przygranicznym, początkowym odcinku autostrady A6. Przyznane finansowanie będzie obejmowało budowę nowego wiaduktu na zachód od istniejącego MOP Kołbaskowo przy granicy polsko-niemieckiej wraz z drogami dojazdowymi i placami do zawracania.

Realizacja inwestycji umożliwi zawracanie pojazdom przed granicą i ułatwi działania utrzymaniowe GDDKiA oraz działania kontrolne prowadzone przez służby państwowe, takie jak Policja, Straż Graniczna, Krajowa Administracja Skarbowa czy Inspekcja Transportu Drogowego.

Graniczny odcinek autostrady A6

W odległości 2,5 km przed granicą polsko-niemiecką znajduje się ostatni na autostradzie A6 węzeł drogowy – Kołbaskowo. W przyszłości zostanie on zastąpiony nowym węzłem -Szczecin Zachód, który będzie o kilometr dalej od granicy. Jednocześnie pierwszy węzeł po stronie niemieckiej znajduje się dopiero 9,5 km od granicy. Pojazdy nie mają żadnej możliwości zawrócenia na granicy państwa.

 

Około 1 km przed granicą zlokalizowany jest MOP Kołbaskowo. Miejsce to jest wykorzystywane przez służby państwowe do działań kontrolnych, do czego jednak nie jest przystosowane. Również doświadczenie płynące z sytuacji związanej z wprowadzeniem ograniczeń w ruchu na granicach w związku z Covid-19 wpłynęły na konieczność budowy nowej infrastruktury drogowej w pobliżu granicy.

Nowy wiadukt i jezdnie wspomagające

Głównym elementem nowej infrastruktury drogowej przy granicy w Kołbaskowie, która da możliwość bezpiecznego zawracania przed samą granicą, będzie nowy wiadukt drogowy. Do wiaduktu będą doprowadzone drogi dojazdowe. Mają powstać również place do zawracania. Infrastruktura ta da również możliwość przygotowania miejsc do kontroli przez służby państwowe.

Szczegółowe rozwiązania techniczne zostaną określone w dokumentacji projektowej. Przetarg na opracowanie tej dokumentacji planowane jest do ogłoszenia jeszcze w tym roku. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w 2025 roku.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony