Partnerzy serwisu:

Będą ograniczenia ruchu na moście w Rogalinku

ep. 22.02.2021

Będą ograniczenia ruchu na moście w Rogalinku
fot. Google Maps
Kolejna faza budowy nowego mostu w Rogalinku wymaga ograniczenia ruchu przez starą przeprawę w ciągu DW-431 – będziemy jeździć wahadłowo. Zmiany zostaną wprowadzone 8 marca.
Budowa nowego, pięcioprzęsłowego mostu w Rogalinku ruszyła we wrześniu ub.r. Teraz ma się rozpocząć budowa dojazdów i przebudowa skrzyżowania. To w związku z tymi pracami ograniczony zostanie ruch przez starą przeprawę.

Jak informuje inwestor – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu roboty w kolejnym etapie będą się koncentrować przy dojazdach do mostów, dlatego konieczne jest wprowadzenie ruchu wahadłowego. W poniedziałek 8 marca zostanie on wprowadzony od strony Mosiny.

Umowa na budowę mostu przez Wartę w Rogalinku została zawarta w lipcu ub. roku. Wykonanie powierzono firmie Skanska. Koszt budowy to 63,2 mln zł.

Zadanie obejmuje pięcioprzęsłowy most o klasie nośności „A”, jezdnię o długości blisko 800 metrów, dwa ciągi pieszo-rowerowe i kanalizację deszczową.

Obiekt ma istotne znaczenie dla warunków ruchu w aglomeracji poznańskiej. Jest szczególnie istotny dla mieszkańców Mosiny i Puszczykowa. Po jego wybudowaniu, stara przeprawa zostanie wyburzona.

Finał prac spodziewany jest wraz z końcem października 2022 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony