Partner serwisu

Będą zmiany na skrzyżowaniu A1 z S8. Łącznica idzie do wyburzenia

ep. 14.11.2019

Będą zmiany na skrzyżowaniu A1 z S8. Łącznica idzie do wyburzenia
fot. GDDKiA
Kierowcy odczują rozpoczęcie kolejnego etapu budowy autostrady A1 pomiędzy Tuszynem a węzłem Piotrków Trybunalski Południe. Wkrótce rozpocznie się burzenie łącznicy na węźle łączącym A1 z drogą ekspresową S8. W nocy z czwartku na piątek wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu.
Z użytkowania zostanie wyłączona łącznica na węźle Piotrków Trybunalski Zachód, którą kierowcy jadący z Warszawy zjeżdżali dotychczas z drogi ekspresowej S8 na autostradę A1. W ostatni weekend listopada rozpocznie się rozbiórka łącznicy, a już w nocy z 14 na 15 listopada będzie wprowadzana nowa organizacja ruchu.

Jak informuje GDDKiA, od piątku, jadący od strony Warszawy na wysokości węzła Piotrków Trybunalski Północ (skrzyżowanie S8 i DK-12) będą zjeżdżać na jezdnię wschodnią, po której ruch będzie się odbywał w obu kierunkach. Prędkość na tym odcinku zostanie ograniczona do 70 km/h.

 
źródło: GDDKiA
Dalej, po dojeździe do tymczasowego skrzyżowania na rozwidleniu A1 i S8 będą skręcać w kierunku południowym na autostradę A1. – Będą jednak musieli ustąpić pierwszeństwa jadącym autostradą w kierunku Łodzi – zaznacza GDDKiA. Bezkolizyjnie będą się odbywały przejazdy z Łodzi w kierunku Katowic i z Katowic w stronę Warszawy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała aż do czasu wybudowania nowej estakady, czyli do przełomu 2020 i 2021 roku.

Zmiany wprowadzane są na odcinku A autostrady A1 między Tuszynem a Pyrzowicami. Liczy on niespełna 16 km, a za jego realizację odpowiada konsorcjum Budimex i Strabag. Umowa z wykonawca została podpisana 30 lipca 2018 r. i jest warta 478,874 mln złotych. Zgodnie z kontraktem droga powstanie w ciągu 32 miesięcy od zawarcia umowy.

Zmiany, które w wyniku realizacji tej inwestycji nastąpią na węźle Piotrków Trybunalski Zachód umożliwią docelowo przejazd z Łodzi w kierunku Warszawy i z Warszawy do Łodzi. Obecnie nie jest to możliwe.

Odcinek A jest jednym z pięciu powstających między Tuszynem a Pyrzowicami. Cztery z nich znajdują się na terenie województwa łódzkiego, a jeden na terenie śląskiego. Wszystkie są na etapie realizacji. Autostrada powstaje w istniejącym śladzie jedynki, co wiąże się z utrudnieniami dla kierowców. Finał prac przewidziany jest w roku 2021.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony