Partnerzy serwisu:

Będzie 66 milionów euro na drogę S19

Elżbieta Pałys 15.02.2016

Będzie 66 milionów euro na drogę S19
fot. Pixabay
Komisja Europejska zatwierdziła projekt o wartości 149,6 mln euro na budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku Lublin – Rzeszów. Z tego 66,1 mln euro to dotacja z Funduszu Spójności.
– Ze względu na to, że jest to istotny element transeuropejskiej sieci transportowej, projekt ten będzie miał odczuwalny i pozytywny wpływ na atrakcyjność i konkurencyjność gospodarczą tego regionu – powiedziała Corina Crețu, komisarz ds. polityki regionalnej.

Droga ekspresowa S19 na odcinku Lublin – Rzeszów jest częścią sieci bazowej TEN-T. Jej budowa przyczyni się do poprawy warunków ruchu drogowego wokół stolicy województwa lubelskiego – chodzi zarówno o bezpieczeństwa, jak i czas przejazdu. Tym samym poprawi się komunikacja na obecnej drodze krajowej nr 19, będącej najważniejszym szlakiem komunikacyjnym wiodącym z północy na południe po zachodniej stronie Lublina.

Projekt, którego dofinansowanie zostało zatwierdzone, obejmuje budowę odcinka o długości 10 km między węzłami transportowymi Lublin Sławinek oraz Lublin Węglin na drodze ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Droga ta przebiega przez Białystok, Lublin i Rzeszów. Na północy łączy Polskę z Białorusią, a na południu ze Słowacją.

Projekt będzie współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, oś priorytetowa 3 Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego w ramach okresu programowania na lata 2014-2020.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony