Partnerzy serwisu:

Będzie badanie eksperymentalnego oznakowania

Elżbieta Pałys 19.07.2020

Będzie badanie eksperymentalnego oznakowania
fot. GDDKiA
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na badanie oznakowania eksperymentalnego zastosowanego na autostradach i drogach ekspresowych.
Chodzi o sprawdzenie jak wpływa ono na zachowanie się uczestników ruchu, przez co także na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zarządca dróg chce także wiedzieć czy oznakowanie jest intuicyjne.

Analizy będą prowadzone m.in. na placach poboru opłat, a także na odcinkach dróg z oznakowaniem kierunkowym.

Pierwszym etapem będą badania ankietowe na reprezentatywnej próbie w różnych lokalizacjach. Poza badaniami ankietowymi wykonane mają być m.in. badania z użyciem okulografu czy symulatora jazdy.

Wykonawca przeanalizuje także zdarzenia drogowe, które miały miejsce w określonych lokalizacjach.

Badania będą prowadzone na przestrzeni 36 miesięcy. Wyniki analiz będą przekazywane zamawiającemu dwa razy do roku w terminie do 31 maja i 30 listopada każdego roku obowiązywania umowy, za wyjątkiem pierwszej analizy, która ma być przekazana do 10 tygodni od dnia podpisania umowy.

Eksperymentalnie nowe oznakowanie zostało już wdrożone na kilkudziesięciu odcinkach nowych dróg, w tym m.in. na A1 między węzłami Toruń Południe i Kowal, na S3 między Nową Solą a Gaworzycami, czy na S8 obwodnicy Marek. Będzie także zastosowane na kolejnych odcinkach, które obecnie są w trakcie realizacji.

W ramach eksperymentalnego oznakowania wprowadzane są m.in. numer węzłów czy strzałki nad tablicami kierunkowymi ułatwiające wybór właściwego pasa do skrętu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony