Partnerzy serwisu:

Będzie czym pracować. ZDW Lublin ma nowy sprzęt

ep. 21.04.2021

arrow
arrow
Będzie czym pracować. ZDW Lublin ma nowy sprzęt
fot. ZDW Lublin
Będzie czym pracować. ZDW Lublin ma nowy sprzęt
Będzie czym pracować. ZDW Lublin ma nowy sprzęt
Będzie czym pracować. ZDW Lublin ma nowy sprzęt
Sprzęt o wartości ponad 1 mln zł trafił do Rejonów Dróg Wojewódzkich w województwie lubelskim. To 10 wielozadaniowych ciągników, które będą wykorzystywane na drogach publicznych.
Ciągniki marki Lovol M504 zostały przekazane do rejonów dróg 21 kwietnia. Charakteryzują się mocą 50KM, napędem 4x4, zsynchronizowaną skrzynią biegów i wydajną pompą hydrauliczną. Mają także klimatyzowaną i ogrzewaną kabinę z płaską podłogą, są wyposażone m.in. w radioodtwarzacz.

– Chcemy by Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie był nowoczesną jednostką dlatego też inwestujemy w sprzęt. Przez ostatnie dwa lata wydaliśmy na to ponad 4 miliony złotych. Cieszymy się, że te zakupione ciągniki trafią do wszystkich Rejonów Dróg Wojewódzkich – mówił wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulaw. – Zależy nam na zrównoważonym rozwoju całego województwa, dlatego tak ważne jest to, by między innymi taki sprzęt jak ten był w każdej części Lubelszczyzny. Ciągle szukamy nowych środków, dzięki którym będziemy mogli doposażyć w potrzebne narzędzia Rejony Dróg Wojewódzkich oraz Obwody Drogowe – dodał. Zwrócił uwagę, że kupiony sprzęt jest nowoczesny i funkcjonalny.

– Jest na nich [ciągnikach – dop. red.] umieszczony napis Służba Drogowa. I już od jutra zaczną one pełnić służbę na drogach wojewódzkich, którymi administrujemy. Dzięki tym 10 ciągnikom, które zostaną umieszczone w naszych Rejonach Dróg będziemy mogli o wiele szybciej reagować gdy zajdzie taka potrzeba – mówił dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera. – Mogą służyć one, po podłączeniu odpowiedniego wyposażenia, jako pług i solarka w zimie, mogą kosić trawę, odchwaszczać pasy drogowe czy sprzątać chodniki, ścieżki rowerowe i nasze drogi wojewódzkie – podał przykład szef ZDW.

Nowy sprzęt trafił do Rejonów Dróg Wojewódzkich w Białej Podlaskiej, Chełmie, Lublinie, Parczewie, Puławach, Hrubieszowie, Włodawie i w Zamościu.

– Te wszystkie zakupy, które zostały wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat mają pełne poparcie sejmiku województwa – stwierdził podczas uroczystego przekazywania sprzętu radny sejmiku województwa lubelskiego Ryszard Szczygieł.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony