Partner serwisu

Będzie domknięcie obwodnicy Wolbromia

Przemysław Farsewicz 12.11.2021

Będzie domknięcie obwodnicy Wolbromia
fot. ZDW Kraków
Ruszył przetarg Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie na realizację III etapu obwodnicy Wolbromia. Inwestycja pozwoli domknąć trakt okalający od południa miasto. Na dokończenie budowy obwodnicy mieszkańcy Wolbromia czekają od kilku lat.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozpisał przetarg na realizację III etapu obwodnicy Wolbromia. Inwestycja obejmuje budowę nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 783 (klasy G) na odcinku od ul. Olkuska Szosa (DW 783) do ul. Skalskiej (DW 794) wraz z budową obiektów inżynierskich i chodników oraz budową i przebudową istniejącej infrastruktury technicznej.

To ostatni odcinek, który czeka na realizację. Etapy I (od ul. Miechowskiej w ciągu DW 783 do ul. Brzozowskiej) oraz II (od ul. Brzozowskiej do ul. Skalskiej w ciągu DW 794) są już zakończone – zostały oddane do ruchu w 2019 roku. W październiku tego roku inwestycja w ramach III etapu uzyskała od wojewody małopolskiego zezwolenie na realizację.

Wykonawca w pierwszej kolejności uporządkuje teren i przeprowadzi wycinkę zieleni. Następnie konieczne będzie wzmocnienie gruntów i budowa nawierzchni drogi wojewódzkiej klasy G. Powstaną skrzyżowania oraz ronda. W celu zapewnienia bezpieczeństwa wykonane będą chodniki, pobocza i lewoskręty na skrzyżowaniach. Trasa zostanie oświetlona oszczędnymi lampami LED. W projekcie uwzględniono budowę systemu odwadniającego drogę. Koszt budowy trasy na odcinku od ul. Skalskiej do ul. Olkuska Szosa szacuje się na ponad 20 mln zł.

Budowa III etapu obwodnicy umożliwi wyprowadzenie z miasta znacznej części ruchu tranzytowego, a w szczególności upłynni ruch w rejonie skrzyżowania DW 783 i DW 794 oraz przejazdu kolejowego na ul. Krakowskiej.

Wykonawca będzie miał 16 miesięcy na realizację zadania. Termin składania ofert upływa 9 grudnia. Wybór wykonawcy nastąpi po analizie ceny (60 proc.), okresu udzielonej gwarancji (20 proc.) a także zaproponowanego przez firmę sposobu naprawy uszkodzonej nawierzchni w okresie gwarancji i rękojmi (20 proc.).PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony