Partner serwisu

Będzie nowy most na Wiśle w Sandomierzu. Jest decyzja środowiskowa

Magdalena Romanowska 08.07.2020

Będzie nowy most na Wiśle w Sandomierzu. Jest decyzja środowiskowa
fot. GDDKiA
Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska dla rozbudowy mostu przez Wisłę w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77 jest ostateczna. Przetarg na rozbiórkę starej konstrukcji obiektu i budowę nowej planowany jest w tym roku.
Docelowo przeprawa przez Wisłę w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik − Sandomierz − Stalowa Wola − Przemyśl komunikującej Świętokrzyskie z Podkarpaciem ma być dwujezdniowa. W takim celu w 2011 roku wybudowany został nowy most, biegnący równolegle do starego obiektu. Ten ostatni wyłączony został z ruchu ze względu na zły stan techniczny dwa lata później.

W 2018 roku zatwierdzony został program inwestycji zakładający uzyskanie nowej decyzji środowiskowej dla rozbudowy mostu, wyburzenie starej konstrukcji mostowej i wybudowanie nowej z uwzględnieniem aktualizacji projektowych. Umowę na opracowanie raportu oddziaływania na środowisko i uzyskanie decyzji środowiskowej dla przebudowy mostu na Wiśle w Sandomierzu i budowy ulicy Lwowskiej Bis zawarto w grudniu 2018 roku z firmą Ekkom. Dokumentacja w przyszłości posłuży do wzmocnienia starego, nieczynnego obecnie mostu oraz budowy drogi krajowej nr 77 przez Sandomierz.

Uzyskanie ostatecznej decyzji środowiskowej otwiera drogę do przygotowania materiałów przetargowych dla zadania. Ogłoszenie postępowania
przetargowego na rozbudowę mostu planowane jest w tym roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony