Partnerzy serwisu:

Będzie większy ruch na budowie obwodnicy Wałcza. Są dwie kolejne umowy

ep. 03.07.2020

Będzie większy ruch na budowie obwodnicy Wałcza. Są dwie kolejne umowy
fot. GDDKiA
Dokończenie węzłów drogowych oraz robót w zakresie BRD są przedmiotem dwóch kolejnych umów związanych z kontynuacją prac na obwodnicy Wałcza. GDDKiA ma już zawarte wszystkie najważniejsze kontrakty. Sama inwestycja ma służyć kierowcom jeszcze w tym roku.
Dwie zawarte właśnie umowy zostały zawarte z firmą Pol-Dróg Drawsko Pomorskie oraz konsorcjum firm GZD i Saferoad Grawil.

Pierwsza dokończy węzły Wałcz Wschód (DK22), Wałcz Północ (DW163) i Witankowo. Za te prace otrzyma 26,5 mln złotych. Konsorcjum natomiast wykona elementy BRD, bariery, oznakowanie i ogrodzenia. Ten kontrakt ma wartość 19,8 mln złotych.

Jak podał inwestor, te umowy dopełniają komplet kontraktów na najważniejsze prace związane z budowa obwodnicy, którą trzeba dokończyć po tym, jak zerwany został kontrakt z poprzednim wykonawcą.

Do zerwania umowy doszło jesienią ubiegłego roku. Energopol Szczecin, który znajdowała się w kłopotach finansowych nie kontynuował prac. GDDKiA odstąpiła od kontraktu, a to co zostało do zrobienia podzieliła na mniejsze zakresy i podzieliła między kilku wykonawców.

Obecnie na obwodnicy pracują już nowi wykonawcy robót na trasie głównej – te zlecono firmie Porr oraz na wiaduktach w poprzek trasy, które wykonuje Budimex. Te umowy zostały zawarte na przełomie maja i czerwca.

– Wykonywane są prace na wszystkich wiaduktach nad obwodnicą. Powstają brakujące fragmenty podbudowy z kruszywa. Ruszają również roboty bitumiczne na jezdniach głównych, w pierwszej kolejności na odcinku od węzła Wałcz Zachód do węzła Wałcz Północ, gdzie na niektórych fragmentach nie było wcześniej wykonanych warstw bitumicznych – informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA w Szczecinie.

Pol-Dróg, z którym właśnie podpisano umowę dokończy roboty na węzłach Wałcz Północ, Wałcz Wschód i Witankowo. Roboty będą prowadzone na drogach poprzecznych dla obwodnicy - DW163, DK22 i obecnej DK10, drogi te w rejonie węzłów zostaną przebudowane. Na węzłach Wałcz Wschód i Witankowo powstaną ronda, natomiast na węźle Wałcz Północ skrzyżowania, którymi przez łącznice będzie zapewnione połączenie z obwodnicą. Na wykonanie robót wykonawca będzie miał około 3 miesięcy- wskazuje GDDKiA.

Konsorcjum GZD i Saferoad ma za zdania przede wszystkim wykonać brakujące fragmenty barier energochłonnych, oznakowania poziomego i pionowego, ogrodzenia drogi oraz systemu informacji pogodowej.

Droga ma być przejezdna jeszcze przed końcem tego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony