Partner serwisu

Będzie konkurs dla samorządów na poprawę brd

ep. 18.10.2021

Będzie konkurs dla samorządów na poprawę brd
fot. Pixabay
Sto milionów złotych zamierza przeznaczyć rząd na poprawę bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych. Pieniądze mają być rozdysponowane w formie konkursu dla samorządów. Jego ogłoszenie zapowiedziano na początek 2022 r.
Celem konkursu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, ograniczenie nadmiernej prędkości oraz edukacja dzieci. O planowanej inicjatywie – z wykorzystaniem funduszy unijnych – poinformował premier podczas urodzin Polskiego Radia Kierowców.

Konkurs ma się odbywać pod nazwą „Bezpieczny pieszy – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”. W ramach przedsięwzięcia założono m.in. doposażenie przejść dla pieszych w miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków oraz w pobliżu budynków publicznych takich jak szkoły, przychodnie zdrowia czy dworce.

Przewidziano także dotowanie edukacji komunikacyjnej w szkołach.

O środki będą mogły się ubiegać samorządy, które uzyskane w procedurze konkursowej środki będą mogły przeznaczyć m.in. na: wyznaczanie i oznakowanie przejść dla pieszych, wyniesienie przejścia lub przejazdu dla rowerzystów, tworzenie azyli dla przechodniów. Będzie można za konkursowe pieniądze montować balustrady czy wyświetlacze prędkości.

Przewidziano także budowę miasteczek rowerowych, czy symulatorów zderzeń ze stałą przeszkodą czy urządzeń naśladujących przejścia dla pieszych, które posłużą do edukacji dzieci wczesnoszkolnych.

Podczas uroczystości zorganizowanej przez Polskie radio premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest priorytetem dla rządu. Dodał, że ten cel jest realizowany poprzez nakłady na poprawę infrastruktury, zmianę przepisów i edukację.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony