Partnerzy serwisu:

Będzie kontynuacja prac na DK-22 Czarlin – Knybawa

Redakcja 07.01.2021

Będzie kontynuacja prac na DK-22 Czarlin – Knybawa
Fot. Rajmund Kirszestein/GDDKiA
GDDKiA prowadzi już postępowanie przetargowe związane z dokończeniem prac budowlanych na DK-22 między Czarlinem a Knybawą. Zadanie trzeba dokończyć po wykonawcy, z którym rozwiązano umowę.
Prace trzeba dokończyć na odcinku ok. 4 km według kilometraża od km 339+675 do km około 343+350 z wyłączeniem wiaduktu nad linią kolejową.

W ramach zamówienia należy przeprowadzić inwentaryzację wykonanych robót, wykonać brakujące opracowania projektowe, zrealizować roboty w zakresie samej drogi krajowej nr 22 oraz infrastruktury towarzyszącej.

Termin składania ofert mija 2 lutego.

Umowa z wykonawcą – firmą Trakcja – została rozwiązana w sierpniu 2020 r. Po tym fakcie inwestor, czyli GDDKiA Oddział w Gdańsku, dokonał inwentaryzacji wykonanych prac. Uporządkowany został plac budowy, dokonano wycinki drzew oraz usunięto wiatrołomy.

Zabezpieczone zostały miejsca niebezpieczne tak, by mógł się odbywać ruch drogowy przy jak najmniejszych uciążliwościach. Jak informuje GDDKiA, wcześniej, dzięki wykonanej nowej nawierzchni na południowym wiadukcie nad linią kolejową, przywrócono normalny, dwukierunkowy ruch na obiekcie.

W grudniu br. wprowadzono kolejne ułatwienia w przejeździe na węźle w Czarlinie, gdzie zlikwidowano duże, tymczasowe rondo i umożliwiono przejazd na wprost po kluczowym wiadukcie w ciągu drogi krajowej nr 22 (Starogard Gdański – A1 – Malbork) oraz pod nim na DK91 (Gniew – Tczew). Był to efekt wdrożenia planu awaryjnego zmierzającego do udrożnienia całego węzła drogowego Czarlin.

O rozwiązaniu umowy pisaliśmy TUTAJ. Stanowisko wykonawcy przedstawialiśmy TUTAJ.  
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony