Partner serwisu

Będzie łatwiej przejechać przez Kruszwicę

Redakcja 29.09.2022

Będzie łatwiej przejechać przez Kruszwicę
fot. Gogole Maps
Wkrótce ruszy przetarg dotyczący rozbudowy drogi krajowej nr 62 na odcinku miejskim w Kruszwicy. Zatwierdzony został program inwestycji dla tego zadania. Poprawi się komfort jazdy i bezpieczeństwo.
Planowana inwestycja ma poprawić sytuację komunikacyjną w mieście, gdzie ruch lokalny nakłada się na tranzytowy, a w drodze pomiędzy ważnymi punktami trzeba pokonywać ciasne skrzyżowania.

W ramach rozbudowy, na miejskim odcinku DK-62 wybudowane zostaną dwa ronda, przebudowane zostaną chodniki i wybudowane ścieżki pieszo-rowerowe. Będzie nowe oświetlenie i odwodnienie drogi. Nośność jezdni zostanie podniesiona do 11,5 tony na oś.

Dodatkowo 200-metrowy odcinek drogi ma być wyremontowany. W ramach tych prac wybudowana zostanie kładka przy ul. Kościuszki.

Docelowo ruch tranzytowy z Kruszwicy ma być wyprowadzony na obwodnicę – ta planowana jest do realizacji w ramach Rządowego programu budowy 100 obwodnic. Obwodnica będzie miała ok. 7 km długości. Na razie trwają prace nad dokumentacją wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj planowana jest na lata 2025 – 2029.

Przechodząca przez Kruszwicę droga krajowa nr 62 prowadzi ruch w stronę autostrady A1. Łączy te trasę z drogami nr 15 i 25.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony