Partnerzy serwisu:

Będzie lepsza droga do granicy z Białorusią

Redakcja 30.05.2019

Będzie lepsza droga do granicy z Białorusią
fot. GDDKiA Białystok
Ruszyła modernizacja drogi krajowej nr 66 pomiędzy Bielskiem Podlaskim, a przejściem granicznym z Białorusią w Połowcach. Pierwsze fragmenty mają być gotowe już w tym roku, natomiast cały odcinek powstanie do roku 2020.
Na potrzeby modernizacji 33-kilometrowa trasa między Bielskiem Podlaskim a granicą państwa została podzielona na 5 odcinków. Są to: Bielsk Podlaski – Podbiele, Podbiele – Suchowolce, przejście przez miejscowość Suchowolce oraz Suchowolce – Kleszczele i Kleszczele – Połowce.Wyświetl większą mapę

Inwestycje są prowadzone w trybie zaprojektuj i wybuduj. Obecnie, jak informuje GDDKiA, prace trwają już na wszystkich odcinkach – tam, gdzie zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej są prowadzone w pełnym zakresie, tam, gdzie nie ma zezwolenia część prac wykonywana jest na zgłoszenie.

W Suchowolcach gdzie zrid jest, wykonana jest już kanalizacja deszczowa oraz trwa wzmacnianie podłoża jezdni, z kolei na odcinku Kleszczele – Połowce, gdzie decyzja jeszcze nie została wydana, na zgłoszonych fragmentach nawierzchnia została sfrezowana i rozpoczęto wykonywanie wzmocnienia nawierzchni – podaje przykłady inwestor.

Docelowo, na całym fragmencie DK-66 od Bielska Podlaskiego do miejscowości Połowce konstrukcja jezdni zostanie wzmocniona do 11,5 tony na oś, powstanie nowa nawierzchnia i wydzielone zostaną pasy do skrętu w lewo.

Wybudowane zostaną drogi serwisowe do obsługi ruchu lokalnego, a także ścieżki rowerowe lub tzw. ciągi pieszo – rowerowe. Droga będzie odwodniona i oświetlona.

Prowadząca w kierunku granicy z Białorusią droga krajowa nr 66 liczy 114 km. W całości leży na terenie województwa podlaskiego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony