Partner serwisu

Będzie lepsze połączenie DK-94 i DK-7 koło Myślenic?

Elżbieta Pałys 05.08.2022

Będzie lepsze połączenie DK-94 i DK-7 koło Myślenic?
fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozważa budowę obwodnicy Myślenic, która zapewniłaby lepsze połączenie drogi wojewódzkiej nr 967 z S7. DW-967 w ciągu której planowana jest inwestycja łączy dwie ważne trasy krajowe – siódemkę i DW-94.
ZDW zamawia opracowanie wielowariantowej koncepcji dla budowy obwodnicy Myślenic. Chodzi o przedstawienie wariantowych rozwiązań nowego połączenia drogi wojewódzkiej nr 967 z drogą krajową nr 7.

Najpierw inwestor sprawdzi zasadność takiego rozwiązania i jego ewentualny wpływ na przepustowość i bezpieczeństwo ruchu. W ramach zamawianych opracowań jest przeanalizowanie różnych wariantów nowego połączenia.

Droga nr 967 Myślenice – Dobczyce – Łapczyca jest głównym połączeniem pomiędzy drogą krajową nr 7 Kraków – Zakopane i DK-94. Na terenie Myślenic jest obciążona dużym ruchem i w ocenie inwestora wyczerpuje przepustowość. Obwodnica dałaby szansę na wyprowadzenie ruchu poza teren zabudowy poprawiając płynność i bezpieczeństwo ruchu.

Obwodnica planowana jest jako droga klasy G, która połączy się z DK-7 w rejonie planowanego przez GDDKiA nowego węzła w Jaworniku, ewentualnie – jako alternatywne warianty – w innym miejscu. Wykonawca będzie zobowiązany do uwzględnienia opracowań powstających w tym miejscu na zlecenie GDDKiA.

Opracowanie studium korytarzowego oraz wielowariantowej koncepcji budowy obwodnicy to zakres podstawowy zamówienia – mają one powstać w ciągu 12 miesięcy, nie później niż do końca września 2023 r. W ramach opcji inwestor planuje dodatkowo opracowanie materiałów i pozyskanie decyzji środowiskowej oraz opracowanie koncepcji programowej, elementów Programu Funkcjonalno-Użytkowego i analizy rynku nieruchomości dla tej inwestycji. Na te opracowania przewidziano 15 miesięcy.

Oferty poznamy 2 września.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony