Partner serwisu

Będzie lepszy dojazd z Poznania do Gorzowa Wielkopolskiego. GDDKiA złożyła ważny wniosek

GR 03.02.2023

Będzie lepszy dojazd z Poznania do Gorzowa Wielkopolskiego. GDDKiA złożyła ważny wniosek
fot. Google Maps
Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy obwodnicy Kamionnej (pow. międzychodzki w Wielkopolsce) w ciągu drogi krajowej numer 24 złożyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Budowa obwodnicy Kamionnej została ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Jako najkorzystniejszy został wskazany tzw. wariant czerwony, ale ostateczny przebieg trasy zostanie określony w decyzji środowiskowej. GDDKiA złożyła już wniosek o jej wydanie, pozwoli to na ogłoszenie przetargu jeszcze w tym roku. Inwestycja zostanie zrealizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj.


Dzięki budowie obwodnicy ma się poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Kamionnej. – Odciążony zostanie układ komunikacyjny, inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu w szczególności pomiędzy Poznaniem a Gorzowem Wielkopolskim – informują urzędnicy.

GDDKiA przypomina, że w Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 zostało ujętych 8 zadań z województwa wielkopolskiego. – Pięć z nich znajduje się w realizacji, dla obwodnic: Żodynia, Grzymiszewa, Gostynia, Strykowa i Koźmina Wielkopolskiego zostały zawarte umowy z wykonawcami na projekt i budowę – wyliczają przedstawiciele instytucji.

Najpierw wykonawcy przygotowują projekt i wystąpią z wnioskiem o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Po uzyskaniu ZRID będą mogli przystąpić do budowy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony