Partner serwisu

Będzie można naładować elektryka na S8 i A4

ep. 07.04.2020

Będzie można naładować elektryka na S8 i A4
fot. M. Szumiata/GDDKiA
Jesienią mają zostać uruchomione ogólnodostępne stacje lądowania pojazdów elektrycznych na drodze ekspresowej S8 oraz A4.
Stacje powstaną na podstawie umowy podpisanej w czerwcu ub. roku. Mają być gotowe we wrześniu, choć inwestor zastrzega, że termin może zostać wydłużony z powodu obecnej sytuacji związanej z COVID-19.
Dzięki powstającym stacjom, będzie można naładować pojazdy na MOP-ach: Krajków PD – przy A4, w stronę Opola, a także na Jonas Pólnoc – przy S8, kierunek Wrocław i Jonas Południe – przy S8, kierunek Warszawa.

Ja informuje GDDKiA, w ramach zadania zostaną wybudowane po dwa ogólnodostępne punkty ładowania pojazdów elektrycznych, w tym jeden o mocy co najmniej 22 kW i jeden punkt ładowania o mocy co najmniej 50 kW.

Zadania na zlecenie GDDKiA realizują: GreenWay Polska, Ekoenergetyka – Polska oraz Tauron Dystrybucja Serwis.

W tym roku mają być podpisane umowy na dzierżawę fragmentu nieruchomości przeznaczonego pod budowę ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na MOP Krajków Północ, przy A4, kierunek Wrocław. W planach jest także ogłoszenie przetargu na dzierżawę fragmentu MOP Czerna i Północ i Czerna Południe przy A4.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony