Partnerzy serwisu:

Będzie nowe połączenie Gdowa z Limanową?

Elżbieta Pałys 07.09.2021

Będzie nowe połączenie Gdowa z Limanową?
Fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przeanalizuje możliwość budowy lub przebudowy połączenia drogi wojewódzkiej nr 966 w rejonie Gdowa z DW-965/DK-28 w pobliżu Limanowej.
Ta trasa w przyszłości może ułatwić podróże m.in. z Krakowa w kierunku Nowego Sącza. Ułatwi też komunikację między Gdowem i Limanową. Na razie ZDW chce przeanalizować możliwości budowy lub rozbudowy dróg w tym rejonie.

Właśnie ruszył przetarg na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Jego celem jest przedstawienie wariantów budowy połączenia drogowego od drogi wojewódzkiej nr 966 pomiędzy Gdowem a Łapanowem do DW-965 w rejonie Limanowej lub do drogi krajowej nr 28 pomiędzy Dobrą a Limanową.

Planowany łącznik miałby być drogą klasy G (głównej) lub Z (zbiorczej) w rejonach trudnych warunków terenowych. W ramach opracowań sprawdzana ma być także możliwość wykorzystania na potrzeby nowego połączenia istniejących odcinków dróg (po przebudowie) z ewentualną dobudową odcinków omijających miejscowości.

Analizowana trasa ma służyć nie tylko mieszkańcom, ale i turystom odwiedzającym tę część Małopolski.

ZDW oczekuje przedstawienia możliwych wariantów planowanego połączenia drogowego wraz z możliwymi rozwiązaniami w zakresie skrzyżowań, węzłów itp. Analizie techniczno-ekonomiczno-środowiskowej i ocenie wielokryterialnej mają być poddane przynajmniej trzy różne warianty.

Inwestor spodziewa się, że opracowania powstaną w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy.

Oferty będą przyjmowane do 8 października.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony