Partnerzy serwisu:

Trzeba rozebrać most na trasie Warszawa - Kraków. Będzie nowy

Elżbieta Pałys 16.02.2017

Trzeba rozebrać most na trasie Warszawa - Kraków. Będzie nowy
fot. GDDKiA Kraków
Most w Szczepanowicach koło Miechowa, jest w złym stanie technicznym. Trzeba zastąpić go nowym obiektem. GDDKiA w Krakowie właśnie ogłosiła przetarg na budowę mostu.
Obiekt powstanie na rzece Piotrówka w Szczepanowicach (pomiędzy Słomnikami i Miechowem) na drodze krajowej nr 7. Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać oferty do 2 marca 2017 r.


Wyświetl większą mapę

Zadaniem wykonawcy będzie rozbiórka istniejącego obiektu i wybudowanie w jego miejscu nowego. Poza tym trzeba będzie wykonać chodniki na moście, umocnić skarpy i dno rzeki, a także wykonać nową nawierzchnię drogi krajowej nr 7 na odcinku ok. 200 metrów.

W zakres zadania wchodzi także budowa dwóch przepustów, zatoki autobusowej, chodników, zjazdów i umocnień skarp.

Na czas budowy ma powstać most objazdowy wraz z dojazdami. Inwestor założył, że budowa potrwa nie dłużej niż 457 dni, oczekiwałby natomiast, by zadanie zostało wykonane w terminie 408 dni. Okres zimowy jest wliczony w czas realizacji.

Jak informuje GDDKiA, istniejący most jest w złym stanie technicznym. Na konstrukcji i gzymsie obiektu występują ubytki betonu, widoczne są skorodowane zbrojenia i zacieki. Dodatkowo na przyczółkach pojawiły się rysy pionowe. Budowa nowego mostu, zgodnie z wykonaną ekspertyzą, jest konieczna.

W przetargu będą obowiązywały 4 kryteria oceny ofert: cena – 60 pkt, okres gwarancji – 20 pkt, termin realizacji – 10 pkt, zawodowa integracja osób – 10 pkt.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony