Partnerzy serwisu:

Będzie opóźnienie na S51 z Olsztynka do Olsztyna?

Elżbieta Pałys 24.02.2016

Będzie opóźnienie na S51 z Olsztynka do Olsztyna?
fot. GDDKiA
Wykonawca drogi ekspresowej S51 z Olsztyna do Olsztynka chce wydłużenia czasu na realizację inwestycji. Wnioskuje o kolejny rok – poinformowała Gazeta Wyborcza Olsztyn. Powodem są badania archeologiczne, które przez długi okres uniemożliwiały prace.
Wykonawcą drogi S51 z Olsztyna do Olsztynka jest Energopol Szczecin. Firma na początku lutego zwróciła się do inwestora o wydłużenie czasu na inwestycję ze względu na utrudnienia wynikające z konieczności przeprowadzenia niespodziewanych badań archeologicznych. GDDKiA w Olsztynie analizuje czy roszczenie jest uzasadnione.

Pierwotny termin ukończenia trasy to połowa maja 2017 roku. Wykonawca chce go przesunąć na maj 2018 roku. Jeszcze nie wiadomo czy będzie na to zgoda GDDKiA. Umowa na budowę S51 została podpisana w lutym ubiegłego roku. Krótko po rozpoczęciu robót, w maju, natrafiono na niezidentyfikowane wcześniej ślady z epok kamienia, żelaza, brązu, późnego średniowiecza, a także z okresu pradziejów. Jak podaje Gazeta wyborcza, w okolicach Gryźlin i Ameryki znaleźli ślady osady z czasów kultury łużyckiej z VI wiek p.n.e. W Gryźlinach odkryli również pozostałości po obozowisku z tego samego okresu oraz ślady po osadzie nowożytnej z XVII i XVIII. Kolejne znaleziska odkryto w okolicach Stawigudy oraz Dorotowa.

Archeolodzy musieli przebadać ponad 20 hektarów, przy czym stanowiska były zlokalizowane na całym przebudowywanym odcinku.

Cały tekst: http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,19664236,droga-ekspresowa-s51-do-olsztyna-sie-spozni-moze-az-o-rok.html#ixzz414OsUKK0
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony