Partner serwisu

Będzie przebudowa drogi Bielsk Podlaski – Hajnówka

ep. 05.10.2020

Będzie przebudowa drogi Bielsk Podlaski – Hajnówka
Fot. Google Maps
W poniedziałek podpisana została umowa na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 689 Bielsk Podlaski – Hajnówka. Zadanie, na zlecenie samorządu województwa podlaskiego wykona konsorcjum na czele z firmą Unibep.
Przebudowa obejmie fragment o długości 24 km przebiegający przez teren gmin Bielsk Podlaski, Orla, Czyże i Hajnówka. Będzie kosztowała blisko 115 mln zł, a środki na realizację będą pochodziły ze źródeł zewnętrznych (z budżetu państwa).Wyświetl większą mapę

W ramach przebudowy realizowanej w formule zaprojektuj i wybuduj odcinek drogi zostanie poszerzony do 7 m i wyposażony w chodniki na odcinkach przebiegających przez miejscowości.
Trasa po przebudowie będzie dostosowana do nośności 115 kN/oś i kategorii ruchu KR-5.

Powstanie jednocześnie obwodnica miejscowości Hołdy.

W ramach kontraktu przebudowane będą zjazdy, skrzyżowania i most na Orlance.

Przebudowaną drogą kierowcy pojadą pod koniec 2023 roku.

– Dziękuję, że obdarzyliście nas zaufaniem, i dzięki temu możemy realizować wiele ambitnych planów nie tylko z własnych środków, ale też z pieniędzy pozyskiwanych m.in. z budżetu państwa. To pozwala na wykorzystanie funduszy samorządu województwa na inne ważne cele infrastrukturalne – mówił podczas uroczystego podpisywania umowy marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

– Niecałe dwa lata urzędowania to ponad 180 mln zł dofinansowania z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, to prawie 60 mln na remonty dróg wojewódzkich. Takich kwot nigdy w budżecie województwa nie było – powiedział marszałek.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony