Partnerzy serwisu:

Będzie rozbudowa DW-600 z Mrągowa do Szczytna

Przemysław Farsewicz 14.10.2019

Będzie rozbudowa DW-600 z Mrągowa do Szczytna
Fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie wybrał wykonawcę przebudowę drogi wojewódzkiej nr 600 na odcinku Mrągowo – Szczytno. Będzie to drugi z trzech zaplanowanych etapów robót na trakcie.
W ramach zadania zaplanowano przebudowę drogi na dwóch odcinkach od km 29+060,5 do km 29+799 i od km 30+493 do km 30+754,5. Łącznie daje to 1 km drogi. Po przebudowie nawierzchnia jezdni zostanie poszerzona z 4 m do 5 m. Rozebrana będzie istniejąca nawierzchnia z bruku kamiennego oraz płyt betonowych. Ułożona będzie warstwa kruszywa stabilizowanego cementem na której wylany będzie asfalt. Do zadań wykonawcy będzie również należało ułożenie przepustów z rur, odmulenie i profilowanie rowów oraz uzupełnienie poboczy.

Zamawiający przygotował na zrealizowanie zadania 1,2 mln zł brutto. W przetargu wystartowały trzy firmy, jednak żadna z ofert nie zmieściła się w założonym kosztorysie. Ostatecznie jednak podjęto decyzję, że zamówienie otrzyma Zakład Usług Transportowych Mirosław Edmund Głażewski. Wartość kontraktu wyniesie 1,23 mln zł. Poza ceną (60 proc.), oceniano także okres gwarancji (20 proc.) i termin wykonania zamówienia (20 proc.). Wykonawca określił, że zdąży z robotami do 31 października i udzieli na prace 7-letniej gwarancji.

Warto przypomnieć, że w bieżącym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zakończył pierwszy etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 600 w Mrągowie, który objął zakresem prac ulice Lubelska i Przemysłowa. Wynikały one ze złego i ciągle pogarszającego się stanu technicznego. Przebudowano jezdnię, skrzyżowania, zjazdy i chodniki, a także zatoki autobusowe i postojowe. Dodatkowo wybudowana została kanalizacja deszczowa, przebudowane oświetlenie drogowe, wycięta część drzew. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ponad 2,8 mln zł.

Zakres wszystkich trzech etapów obejmuje rozbudowę prawie 1,5 km ulic Lubelskiej i Przemysłowej. Realizacja pozostałych etapów uzależniona jest od możliwości finansowych województwa i ma być realizowana w kolejnych latach. Całość zadania to prawie 9 mln. zł, w tym dotacja samorządu Mrągowa w kwocie 1 mln zł.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony