Partner serwisu

Będzie sprawdzanie oświetlenia na rozbudowanej A2 koło Poznania

inf. pras. 16.06.2020

Będzie sprawdzanie oświetlenia na rozbudowanej A2 koło Poznania
fot. AWSA
W nocy, z 16 na 17 czerwca br. będą wykonywane pomiary skuteczności nowego systemu oświetlenia obwodnicy na odcinku Poznań Komorniki – Poznań Krzesiny. Wykonanie badań wiąże się z tymczasową zmianą organizacji ruchu na autostradzie.
Zmiany są szczególnie istotne dla jadących od strony Warszawy w kierunku Świecka.

Jak poinformowała Autostrada Wielkopolska, od godz. 20:00 we wtorek wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na węzłach Poznań Krzesiny i Poznań Luboń. Jezdnia prowadząca od strony Warszawy w kierunku Świecka zostanie zamknięta na wysokości węzła Poznań Krzesiny, a ruch zostanie skierowany ulicami Poznania w kierunku węzła Poznań Komorniki. Wjazd na autostradę w kierunku Świecka na węźle Poznań Luboń nie będzie możliwy.

Od godz. 22:30, na krótko (ok. 5 do 15 minut) między węzłami Poznań Komorniki a Poznań Krzesiny zatrzymywany też będzie ruch na jezdni prowadzącej od strony Świecka w kierunku Warszawy.

Zakończenie pomiarów i powrót do stałej organizacji ruchu przewidziano najpóźniej o godz. 4:00 nad ranem.

Nowe, energooszczędne oświetlenie autostrady zostało wykonane w ramach budowy trzeciego pasa ruchu na obwodnicy Poznania. Inwestorem jest Autostrada Wielkopolska SA, a wykonawcą konsorcjum firm Strabag i A2 Route. Pomiary wykonuje Politechnika Poznańska.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony