Partnerzy serwisu:

Będzie zamknięcie na DK-78 Kije – Chmielnik. Trwa przebudowa

inf. pras. 05.08.2019

Będzie zamknięcie na DK-78 Kije – Chmielnik. Trwa przebudowa
Na poniedziałek zaplanowano początek wdrażania zmian organizacji ruchu w związku z trwającą przebudową drogi krajowej nr 78 na odcinku Kije – Chmielnik. W pierwszym etapie zamknięty ma być fragment drogi od miejscowości Lipnik do miejscowości Samostrzałów – informuje GDDKiA w Kielcach. Ruch zostanie skierowany na objazdy.
Dla pojazdów powyżej 6 ton objazd poprowadzi odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 766 Kije – Morawica i odcinkiem drogi krajowej nr 73 Morawica – Chmielnik. Zmiany są konieczne ze względu na charakter prowadzonych robót.


Wyświetl większą mapę
Jak przypomina inwestor, zakres robót na przebudowywanym odcinku DK-78 Kije – Chmielnik został podzielony na dwa odcinki: odcinek A od początku robót w miejscowości Lipnik do skrzyżowania z drogą powiatową nr DP 0009T w miejscowości Samostrzałów i odcinek B od skrzyżowania z DP 0009T w miejscowości Samostrzałów do końca odcinka robót w m. Przededworze.

Prace drogowe przy całkowitym zamknięciu jezdni mają być prowadzone na odcinku A lub B w różnych terminach z wyznaczeniem i oznakowaniem objazdów dla pojazdów poniżej 6 ton.

Dla odcinka A objazd poprowadzi od miejscowości Kije drogą wojewódzką nr 766 do Włoszczowic, dalej drogą powiatową nr DP 0003T do skrzyżowania z drogą krajową nr 73 w Piotrkowicach.

Dla odcinka B zastępcze trasy wyznaczono od skrzyżowania drogi krajowej nr 78 w Samostrzałowie drogą powiatową DP 0009T do Śladkowa Dużego i dalej drogą powiatową DP 0021T do skrzyżowania w z drogą krajową nr 78 w miejscowości Przededworze.

Objazdy nie będą dotyczyły mieszkańców, dojazdów do firm i pojazdów uprzywilejowanych. Dojazdy do posesji będą możliwe między innymi pobliskimi drogami lokalnymi – podaje GDDKiA.

Pojazdy powyżej 6 ton

Dla zamkniętych odcinków A i B w przypadku pojazdów powyżej 6 ton objazd wyznaczono: dla kierunku od Jędrzejowa – od węzła w Kijach drogą wojewódzką nr 766 do Morawicy i następnie drogą krajową nr 73 od Morawicy do Chmielnika. Dla kierunku od Chmielnika – drogą krajową nr 73 do Morawicy i dalej drogą wojewódzką nr 766 do węzła w Kijach (do drogi nr 78).

Zmiany organizacji ruchu planowane są do kwietnia 2021. Jak informuje GDDKIA, zamknięcie odcinka A możliwe będzie po wdrożeniu tymczasowej organizacji ruchu, którą poprzedzi odbiór oznakowania zaplanowany na 5 sierpnia.

Co przebudowują

Droga krajowa nr 78 Zawiercie – Jędrzejów – Chmielnik o znacznym natężeniu ciężkiego ruchu tranzytowego to ważna trasa łącząca Świętokrzyskie ze Śląskiem, węzłami autostradowymi i południową granicą państwa. W Chmielniku krzyżuje się z drogą krajową nr 73 Kielce – Busko – Tarnów.

W ramach realizowanej od marca br. inwestycji zaplanowano poprawę geometrii drogi (np. złagodzenie łuków i spadków) dla uzyskania możliwie najlepszych parametrów dla założonej klasy drogi GP – głównej o ruchu przyspieszonym. Trasa będzie dostosowana do nacisków 11,5 tony na oś.

W celu zapewnienia obsługi przyległych terenów zaprojektowano drogi dojazdowe do pól. Zgodnie z projektem powstanie wiadukt nad linią kolejową LHS nr 65 Hrubieszów – Sławków Południowy. Ponadto inwestycja obejmuje między innymi: wykonanie wykopów i nasypów, przebudowę i budowę skrzyżowań z drogami niższej kategorii, wykonanie odwodnienia i kanalizacji deszczowej, przebudowę i budowę przepustów pod drogą i pod zjazdami, budowę chodników dla pieszych, budowę zjazdów i zatok autobusowych wraz z wiatami przystankowymi; wykonanie oznakowania poziomego i pionowego dróg, budowę oświetlenia ulicznego w obrębie przejść dla pieszych na skrzyżowaniach, usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną, wykonanie kanału technologicznego, nasadzenia drzew i krzewów.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony