Partnerzy serwisu:

Bełchatów ma pierwszą ładowarkę dla elektryków

Redakcja 11.04.2019

Bełchatów ma pierwszą ładowarkę dla elektryków
fot. UM Bełchatów
Pierwsza w Bełchatowie stacja ładowania samochodów elektrycznych jest już czynna. Jak informuje Urząd Miasta, przez kilka pierwszych miesięcy ładowanie będzie całkowicie darmowe dla użytkowników. Urządzenie stanęło w ramach projektu „Elektromobilność dla każdego”, który ma zachęcać kierowców do korzystania z samochodów elektrycznych.
Ładowarka samochodów elektrycznych została zainstalowana na parkingu śródmiejskim (za biblioteką), na powierzchni 40 mkw. Jak poinformowano w komunikacie, spółka PGE Nowa Energia postawiła dwustanowiskowy punkt – do ładowania prądem stałym i zmiennym.

„Szybka stacja ładowania (prądem o mocy minimum 50 kW) to urządzenie, które zapewnia szybkie i bezpieczne doładowanie baterii samochodu zasilanego energią elektryczną. Ładowanie do pełna na bełchatowskiej stacji powinno trwać do 1,5 godziny, zaś uzupełnienie baterii do 80 proc. zaledwie 40 minut” – informuje urząd.

Dla porównania, jak podano, ładowanie samochodu z domowej instalacji elektrycznej trwa nawet dłużej niż 8 godzin, dodatkowo z narażając instalację na przegrzanie lub inne uszkodzenia wynikające z nadmiernej eksploatacji.

Przez kilka najbliższych miesięcy ładowanie ma być bezpłatne. Terminal płatniczy będzie zainstalowany jesienią.

Bełchatów szczyci się swoimi działaniami na rzecz ochrony środowiska i walkę ze smogiem, wśród których wymienia m.in. darmową komunikację publiczną, dopłaty do wymiany pieców, czy sukcesywną wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne, ledowe. Ładowarka jest kolejnym elementem w tym procesie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony