Partnerzy serwisu:

Belgia. Portu Zeebruge wyposażony w technologię 5G

Magdalena Romanowska 30.03.2020

Belgia. Portu Zeebruge wyposażony w technologię 5G
fot. Port Zeebruge
Nokia ukończyła pierwszy etap digitalizacji belgijskiego Portu Zeebrugge. Technologia oparta jest na sieci 5G i będzie wspomagała wdrażane w porcie innowacje związane z Internetem rzeczy. Wdrożenie platformy Nokia Digital Automation Cloud zapewni bezprzewodową łączność z ponad 100 punktami w porcie.
Technologia 5G w brugijskim porcie ma umożliwić ulepszenie i przyspieszenie szeregu usług. Dzięki cyfryzacji port będzie w stanie śledzić, analizować i zarządzać podłączonymi urządzeniami w wielu aplikacjach opartych na portach w czasie rzeczywistym. Sieć z obsługą 5G przyspieszy innowacje i automatyzację portu przy wdrożeniu Internetu Rzeczy, pojazdów autonomicznych, rzeczywistości rozszerzonej i dronów.

− Wprowadzenie zaawansowanej prywatnej sieci bezprzewodowej będzie stanowić sygnał nawigacyjny dla naszych partnerów w zakresie opracowywania i dostarczania nowych rozwiązań w całym łańcuchu wartości logistyki. Nokia w ścisłej współpracy z lokalnym dostawcą usług Citymesh, z powodzeniem zakończyła pierwszą fazę wdrażania platformy z technologią 5G – mówi, cytowany w komunikacie Rick Goetnick, dyrektor generalny Portu Zeebrugge.

Obecnie sieć jest używana do połączeń z holownikami, wykrywaczami zanieczyszczenia powietrza, kamerami bezpieczeństwa i czujnikami nabrzeża. W przyszłości planowane jest jej użycie do budowy nowej śluzy morskiej oraz podczas budów konserwacji morskich farm wiatrowych.

Ukończona pierwsza faza koncentrowała się przede wszystkim na zewnętrznym obszarze portu. Drugi etap, którego zakończenie planowane jest w połowie 2020 roku, skupi się na porcie wewnętrznym.

− Wprowadzenie technologii 5G w naszym porcie przyniesie korzyści szerokiej gamie interesariuszy z lokalnych przedsiębiorstw, pomocniczych firm żeglugowych i administracji rządowej – dodał Rick Goetnick.
W sieci będzie brało udział również kilku zewnętrznych dostawców, którzy będą wykorzystywani przez firmy portowe do wysyłania, łączności z przewoźnikami, do systemów śledzenia i zintegrowanej komunikacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony