Partner serwisu

Bentley Systems wprowadza cyfrowe bliźniaki infrastruktury do NVIDIA Omniverse

inf. pras. 21.04.2021

Bentley Systems wprowadza cyfrowe bliźniaki infrastruktury do NVIDIA Omniverse
fot. Houston Waterworks Team
Bentley Systems, Incorporated, spółka zajmująca się oprogramowaniem do inżynierii infrastruktury, ogłosiła dzisiaj, że opracowuje aplikacje wykorzystujące platformę NVIDIA Omniverse do fotorealistycznej wizualizacji w czasie rzeczywistym i symulacji cyfrowych bliźniaków wielkoskalowych projektów infrastruktury przemysłowej i lądowej.
Firma Bentley Systems rozszerzyła platformę Bentley iTwin, żeby zintegrować ją z NVIDIA Omniverse w celu dostarczania grafiki do wspomaganej sztuczną inteligencją, wizualizacji w czasie rzeczywistym oraz symulacji cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Ta integracja umożliwia wizualizację treści cyfrowych klasy inżynierskiej z dokładnością do milimetra z fotorealistycznym oświetleniem i efektami środowiskowymi na wielu urządzeniach, w tym przeglądarkach internetowych, stacjach roboczych, tabletach oraz zestawach rzeczywistości wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) z dowolnego miejsca na świecie.

Bentley iTwin to otwarta, skalowalna platforma oparta na chmurze, która umożliwia firmom inżynierskim i właścicielom-operatorom tworzenie, wizualizację i analizę cyfrowych bliźniaków infrastrukturalnego majątku trwałego. Menedżerowie informacji cyfrowych używają jej do włączania danych inżynierskich utworzonych za pomocą różnych narzędzi projektowych do istniejącego cyfrowego bliźniaka i dostosowywania ich do danych modelowania rzeczywistości, danych Internetu (IoT) rzeczy i innych powiązanych danych bez zakłócania obecnych narzędzi lub procesów.

Prezes Bentley Systems, Greg Bentley, powiedział: - Wizualizacja i symulacja stanowią podstawę wielu przypadków użycia cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Współpraca technologii Bentley iTwin i NVIDIA Omniverse zapewnia doznania 3D/4D w czasie rzeczywistym, które umożliwią opartą na fizyce realną symulację nawet największych i najbardziej złożonych infrastrukturalnych majątków trwałych. Obliczenia wykonywane przez GPU zmieniają świat inżynierii i budownictwa. Są obiecujące w kwestii uwolnienia potencjału sztucznej inteligencji do symulacji i zaawansowanych analiz w cyfrowych bliźniakach infrastruktury.

- Nowoczesna infrastruktura to wspaniałe osiągnięcia inżynierskie. NVIDIA i Bentley mają wspólną wizję fizycznych bliźniaków cyfrowych — tak dokładnych i realistycznie symulowanych, że zrewolucjonizują wszystko od projektowania infrastruktury po obsługę - powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny NVIDIA. -NVIDIA Omniverse została stworzona właśnie po to, aby zrealizować tę wizję — aby tworzyć współdzielone wirtualne światy, które są symulowane z zachowaniem fizycznego i fotograficznego realizmu. Jesteśmy zachwyceni, że firma Bentley opracowuje aplikacje dla cyfrowych bliźniaków infrastruktury na platformie NVIDIA Omniverse.

Połączenie platform Bentley iTwin i NVIDIA Omniverse oferuje użytkownikowi niezrównane, wysokowydajne doświadczenie w skali, która wcześniej nie była możliwa.

Integracja możliwości platformy Bentley iTwin i NVIDIA Omniverse umożliwia użytkownikom wirtualne zwiedzanie ogromnych zakładów przemysłowych i platform morskich, tak jakby przechodzili przez infrastrukturę w czasie rzeczywistym, w celach takich jak wytyczanie tras i optymalizacja dróg ewakuacyjnych.

- Branża zmierza w dobrym kierunku — w kierunku bardziej zautomatyzowanych i zaawansowanych narzędzi, które poprawiają wyniki klientów - powiedziała Donna DeMarco, osoba odpowiedzialna za modelowanie informacji o instalacjach przemysłowych z firmy Jacobs. - Firma Jacobs jest dumna ze współpracy z firmą Bentley w zakresie wykorzystywania narzędzi, takich jak iTwin w połączeniu z NVIDA Omniverse, do osiągania dobrych wyników przez naszych klientów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony