Partnerzy serwisu:

Betonowa nawierzchnia na A1 obwodnicy Częstochowy ułożona

inf. pras. 15.11.2019

Betonowa nawierzchnia na A1 obwodnicy Częstochowy ułożona
fot. GDDKiA
Zakończyło się układanie nawierzchni z betonu cementowego jezdni autostrady A1 między węzłami Rząsawa i Blachownia. W ciągu 30 dni wykonano prawie 20 km nawierzchni z betonu cementowego. W sumie daje to ponad 300 tysięcy m2 nawierzchni cementowej.
Całość prac asfaltowych ma się z kolei zakończyć w pierwszym tygodniu grudnia. Do tej pory wykonano je w całości na drodze krajowej nr 43, drodze wojewódzkiej nr 491, na drodze powiatowej nr 2048S i drodze gminnej 601106S. Układanie asfaltu na ciągu trasy głównej, na przejazdach awaryjnych i dojazdach do obiektów jest już w ponad 90 % ukończone.

Jak poinformowała GDDKiA, zakończenie robót asfaltowych na węźle Blachownia planowane jest po ukończeniu kanalizacji deszczowej (w zakresie warstw podbudowy z betonu asfaltowego). Na węźle Rząsawa i Ligota (w zakresie warstw podbudowy z betonu asfaltowego) prace potrwają do końca listopada tego roku. Do wykonania pozostały również warstwy ścieralne na 6 obiektach mostowych. Budowę ścieku przykrawędziowego trasy głównej planuje się ukończyć w przyszłym tygodniu.

Zaawansowanie wykonania pali i montażu słupów ekranów wynosi około 70 %. Wykonano również około 85 % zakresu humusowania skarp, rowów i terenów płaskich wraz z obsiewem.

Do zakończania budowy kanalizacji deszczowej brakuje tylko 5% - wynik a z komunikatu GDDKiA. Pozostały jeszcze do wykonania roboty naprawcze po poprzednim wykonawcy. Wykonano również ponad 90 % prac przy wykonaniu odwodnienia i drenażu.

Na przepustach roboty zasadnicze ukończono. Jedynie przepust melioracyjny nr DK 46-1 pod droga krajową nr 46 z powodu występującej kolizji wymaga jeszcze wykonania drobnego zakresu prac.

Zakończone zostały także roboty konstrukcyjne obiektów. Na mostach zespolonych z przejściem dla dużych zwierząt nr MA/PZ-364, MA/PZ-368, MA/PZ-371 do ukończenia pozostały jeszcze kapy chodnikowe na skrzydłach.

Na kilku obiektach do wykonania pozostały roboty wykończeniowe takiej jak wykonanie nawierzchni chodników, umocnienie stożków, montaż: schodów skarpowych, barier i balustrad.

Przed uzyskaniem decyzji zezwalającej na użytkowanie na kilku obiektach pozostały do przeprowadzenia próbne obciążenia statyczne i dynamiczne.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony