Partnerzy serwisu:

Bezpieczniej przez przejazdy na zachodnim Pomorzu

inf. pras. 20.09.2019

arrow
arrow
Bezpieczniej przez przejazdy na zachodnim Pomorzu
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
Bezpieczniej przez przejazdy na zachodnim Pomorzu
Bezpieczniej przez przejazdy na zachodnim Pomorzu
Bezpieczniej przez przejazdy na zachodnim Pomorzu
W województwie zachodniopomorskim tylko w 2019 r. roku PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizowały 58 przejazdów kolejowo-drogowych. Z efektów prac kierowcy korzystają już m.in. w Czaplinku, Drawsku Pomorskim i Darłowie. Nowe urządzenia, sygnalizacja i rogatki podnoszą poziom bezpieczeństwa podróżujących koleją oraz użytkowników dróg: kierowców, rowerzystów i pieszych.
W 2019 roku PKP Polskie Linie Kolejkowe modernizowały w województwie zachodniopomorskim 58 przejazdów kolejowo-drogowych. Najwięcej na trasie między Szczecinkiem a Runowem Pomorskim, gdzie prowadzona jest rewitalizacji linii kolejowej. Zmodernizowane zostały także przejazdy w Darłowie i w Łoźnicy. Na skrzyżowaniach są dodatkowe zabezpieczenia, nowe oświetlenie, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa.

Monitoring zwiększy poziom bezpieczeństwa

12 przejazdów kolejowo – drogowych w województwie zachodniopomorskim zyskało monitoring. Kamery zostały zainstalowane m.in. na przejazdach w Darłowie, Łoźnicy, Jankowie Pomorskim, Złocieńcu, Czaplinku i Łubowie. Monitoring pozwala kolejarzom obserwować sytuację na przejeździe, a jeśli to konieczne na bieżąco reagować. Nagrania służą również przy postępowaniach wobec kierowców, którzy łamią podstawowe zasady bezpieczeństwa .

Wszystkie modernizowane przejazdy kolejowo-drogowe w ramach rewitalizacji linii kolejowej 210 zyskały nową nawierzchnie, co umożliwia płynne przejechanie przez skrzyżowania torów z drogą. Kierowców wspierają nowe sygnalizatory, półrogatki lub rogatki i jasne oświetlenie. 11 przejazdów między innymi w Kaleńsku, Rzęśnicy i Drawsku Pomorskim zyskało samoczynną sygnalizację przejazdową. Urządzenia uruchamia z wyprzedzeniem nadjeżdżający pociąg

W Czaplinku oraz Silnowie wybudowane zostały również nowe przejścia między peronami oraz dojścia do peronów. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zainstalowano labirynty i wygrodzenia.

W województwie zachodniopomorskim w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego modernizowane będą jeszcze dwa przejazdy w miejscowościach Łobez i Cieszyno Łobeskie. Przebudowa tych przejazdów zakończy się w pierwszej połowie 2020 roku.

Dodatkowe działania dla bezpieczeństwa

W 2018 r. PKP Polskie Linie Kolejowe oznakowały 14 tysięcy przejazdów kolejowo-drogowych specjalnymi żółtymi naklejkami. Na każdej żółtej naklejce umieszczonej na słupku rogatki lub wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja, są trzy podstawowe dane: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowo-drogowego, numer alarmowy 112, numery „awaryjne”. W przypadku zagrożenia życia na terenie kolejowym i po połączeniu z numerem 112, kierowca podaje indywidualny numer identyfikacyjny z żółtej naklejki.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony