Partner serwisu

Białoruś wprowadza zakaz dla ciężarówek z Unii

inf. pras./red. 16.04.2022

Białoruś wprowadza zakaz dla ciężarówek z Unii
fot. Pixabay
Od 16 kwietnia Białoruś wprowadziła zakaz przemieszczania się dla pojazdów zarejestrowanych w Unii Europejskiej. Pojazdy, które znalazły się wcześniej na terytorium tego kraju, muszą go opuścić do 23 kwietnia.
Z dniem 16 kwietnia kończy się jednocześnie okres przejściowy dla sankcji wprowadzonych przez Unię Europejską w stosunku do przewoźników rosyjskich i białoruskich. Mija tygodniowy okres, w którym przewoźnicy zarejestrowani w Rosji lub Białorusi mieli opuścić unijne drogi. O taki rodzaj sankcji zabiegała m.in. Polska.

– Wprowadzając ograniczenia Rzeczpospolita Polska liczyła się z możliwością wprowadzenia przez Rządy Federacji Rosyjskiej i Republiki Białoruś kontrsankcji wobec przewoźników drogowych z państw członkowskich Unii Europejskiej – napisało w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

Ograniczenia wprowadzone przez Białoruś obowiązują od godziny 0:00 16 kwietnia br. Polegają na zakazie przemieszczania się przez granice Euroazjatyckiej Unii Celnej do Białorusi pojazdów samochodowych zarejestrowanych w Unii Europejskiej (samochodów i ciągników siodłowych).

Zakaz nie będzie obowiązywał:
  • w okresie do 23 kwietnia 2022 r. w odniesieniu do pojazdów zarejestrowanych w UE, które wjechały do Białorusi do 16 kwietnia 2022 r.,
  • w odniesieniu do pojazdów zarejestrowanych w UE, przewożących przesyłki pocztowe i żywe zwierzęta.
Ministerstwo Infrastruktury odradza polskim obywatelom i przewoźnikom drogowym wykonywanie podróży do Białorusi, a tym którzy posiadają pojazdy na terytorium Białorusi zaleca natychmiastowy powrót do Polski.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony